GeriGündem O kafirlerden cenazeyi alın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O kafirlerden cenazeyi alın

Abone Olgoogle-news

Oğlum bir milletvekilinin oğlu olsaydı böyle mi olurdu? Cenazesi kafirlerin içinde mi kalırdı? Oğlumun cenazesini bari getirsinler. Bir avuç toprağı kimse çok görmesin.

SU tesisatçısı oğlu Murat Yüce’nin Irak’ta, tabancayla vahşice öldürülüşünü televizyondan seyreden anne Makbule Yüce’nin gecekondusunda dün hem yas, hem isyan vardı.

Hiçbir devlet yetkilisinin, arayıp bir başsağlığı bile dilemediğini, televizyondan acı haberi aldıktan sonra ise şirket yetkililerine telefonla ulaşıp güçlükle bilgi aldığını söyleyen anne Yüce, ‘Ben oğlumu savaşa göndermedim, bir dilim ekmek için gitti, ölüsü bile gelmedi. Devlet niye sahip çıkmıyor? Güvenli değilse neden Irak’a hálá niye ana kuzularını gönderiyorlar’ dedi. Oğlunun dün doğum günü olduğunu ama cenazesinden bile eser bulunmadığını belirten anne Yüce, gazetelere yansıdığı gibi 3 değil tam 11 gündür oğlundan haber alamadıklarını söyledi. Teröristlere lanet edip, ‘Bunlar nasıl müslüman? Benim evladımdan beter olsunlar’ diye isyan eden Yüce, Hürriyet’e şunları söyledi:

DOĞUM GÜNÜYDÜ

Yavrumun babası öleli 20 sene oldu. Ben ne güçlüklerle büyüttüm bilemezler. Bugün doğum günüydü. Oğlum bir milletvekilinin oğlu olsaydı böyle mi olurdu? Cenazesi kafirlerin içinde mi kalırdı? Oğlumun cenazesini bari getirsinler. Bir avuç toprağı kimse çok görmesin. Onların da evladı var.

Oğlum, terörün olduğu dönemde çatışarak, Van-Gevaş’ta askerlik yaptı. Vatan borcunu ödedi. Çavuş başarı belgesiyle döndü. Banka borcu ödemek için de öldü. 8 yaşındaki torunum Cem bugün bana gelip boynuma sarıldı. Babaanne, ‘Gazetede gördüm babamı vurmuşlar, babam öldü mü?’ diye sordu. Ben buna ne kadar dayanacağım? Bu çocukları ne kadar daha kandıracağım? Benim dayanak gücüm, tutunacak dalım kalmadı. Bağ Kur maaşı ile geçiniyorum. 3 yetimle ortada kaldım?

MECLİS’TE OTURACAĞIM

Oğlumun cenazesinden haber bile yok. Birleşmiş Milletler’e mi başvuracağız? Ben ne yaparım, nerelere giderim? Son çare gidip Meclis’in kapısına oturacağım. Bir insan evladı çıkar belki merhamet eder. Benim oğlumun hiç günahı yoktu. Kaçakçılık, mafyacılık yapmadı, niye cenazesi bile bulunamıyor? Bize kimse birşey demiyor.

Gözümün önünden gitmiyor

Su tesisatçısı oğlu Murat Yüce’nin Irak’ta infazını televizyondan seyreden anne Makbule Yüce’nin gecekondusunda hem yas hem isyan vardı. Gözü yaşlı anne, ‘Televizyonda başına silah dayamışlardı, ses tonundan tanıdım. O an hiç gözümün önünden gitmiyor. Ben oğlumu savaşa göndermedim 1 dilim ekmek için gitti, ölüsü bile gelmedi. Devlet niye sahip çıkmıyor. Güvenli değilse neden Irak’a hala niye ana kuzularını gönderiyorlar?’ diyerek isyan etti. CHP’li milletvekilleri dün acılı aileyi ziyaret etti. Babasının ölümünden haberi olmayan minik Can ise milletvekillerinin önünde muziplik yapmayı sürdürdü.

Canımın içi Cem sultanım

‘Cemoşum, balım ciğerim, koçum, nar çiçeğim, dünya tatlısı şeker parem, badem gözlü meleğim, aslanım saçının bir teli dünyalara bedel Cem sultanım, nasılsın benim dünyalar yakışıklısı çikolatam. İnşallah iyisindir, sağlığın sıhhatin nasıl benim canımın içi Cem sultan oğlum?

Gönderdiğin hediyeni, karneni aldım. Bugün benim en mutlu günüm. Dünyalar benim oldu balım. Çok mutluyum. Çünkü benim ciğerimin her bir parçası oğlum büyüdü. İkinci sınıfa geçti daha ne olsun? Benden daha iyi kim olabilir? Koçum bana ne güzel yazı yazmışsın, sana bütün dünya malı feda olsun. Beni çok çok mutlu ettin.

Beni nar çiçeği gibi narin Cem sultan oğlum. Ben çok çok iyiyim. Hele senden mektup alınca başka bir keyifleniyorum. Ağustos ayı içinde izne geleceğim benim dünya tatlısı şekerparem.

Gelince sizi tatile götüreceğim oğlum. Tatilinizi nerede geçireceğinizi siz söyleyin. Aldıklarınızı çok beğendim Cemoş oğlum. Benim badem gözlü meleğim. Yılanı gelince uzun uzun anlatırım. Bu ikincisiydi. Kabloyu yılanın içinden çıkardıktan sonra kurutup, kuyruğundan itibaren içine koydum. Sonra iyice kuruması için güneşe bıraktım. Şimdi size örümcek kurutup gönderiyorum. Onu da benim yattığım yerde yakalayıp kuruttum. Gelince uzun uzun anlatırım.

Aslanım benim, saçının bir teli dünyalara bedel Cem Sultan oğlum. Seni yanaklarından, gözlerinden, saçlarından, ellerinden, ayaklarından, burnundan, kulaklarından, saçının bir telinden doya doya öperim biricik oğlum, Hoşçakal.’

Babamızı bul sayın Başbakan

IRAK’ta ilk kez bir Türk rehinenin öldürülmesi, kaçırılan veya kendilerinden haber alınamayan Türkler’in ailelerini yıktı. Kılıçlar Nakliyat Firması’ndan aldığı beton kalıpları TIR’ıyla Irak’a götüren ve kendisinden 1 aydır haber alınamayan 49 yaşındaki Mehmet Tevfik Alkan’ın Mersin’deki evi matem yerine döndü. 5 çocuk babası Alkan’ın evi, akrabalarının ve komşularının akınına uğrarken, 39 yaşındaki eşi Aysel Alkan’ın ve çocuklarının gözyaşları dinmek bilmiyor. Eşinin TIR’ı yeni satın aldığını ve devrini daha üzerine almadığını belirten Aysel Alkan, ‘5 çocuğum var, boynum bükük kaldı. Ocağım söndü. Eşimden haber alamıyoruz. Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a yalvarıyorum. Ondan başka kimsem yok. Ne olur kocamı bulun. Herkesten yardım istiyorum. Canımı alsınlar ama kocamı bulsunlar’ dedi. Baygınlık geçiren Aysel Alkan yakınları tarafından sakinleştirildi. Çocukları 18 yaşındaki Baran, 16 yaşındaki Hakkı, astım hastası 13 yaşındaki Mazlum, görme özürlü 11 yaşındaki Serdar ve 8 yaşındaki Gülistan da sürekli ağlıyor. Görgü tanıkları, Alkan’ın Tikrit’ten Belen’e giderken bulunduğu konvoyda silahlı bir grup tarafından rehin alındığını söyledi.

Kardeşini bulmaya gitti

IRAK’
ta Ebu Musa El Zarkavi’ye bağlı militanların ilk kez bir Türk rehineyi öldürmesinin ardından, Irak’ta kaçırılan veya kendilerinden haber alınamayan Türk şoförlerin ailelerinde gergin bir bekleyiş başladı. Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’ne bağlı Akoba Köyü’nde oturan ve kendisinden 1 aydır haber alınamayan Mehmet Tefvik Alkan’ın kardeşi Vahap Alkan, ağabeyinin durumu hakkında bilgi edinmek için Irak’a gitti. Amerikalılar için Mersin’den aldığı yükü Irak’a götüren 7 çocuk babası Mehmet Tevfik Alkan’ın Irak’ta kayıp olduğunun, Dışişleri Bakanlığı’na 4 gün önce bildirildiği öğrenildi.

Akrabaları Dışişleri’ne gitmiş

Irak’ta öldürülen Murat Yüce’nin yakınlarının önceki gün Dışişleri Bakanlığı’nı ziyaret ettiği öğrenildi. Yüce’nin kardeşi ve yakın akrabalarından oluşan bir grubun, bakanlığın ilgili daire yetkilileriyle bir araya geldiği, yetkililerin dün de Yüce’nin babasıyla temasa geçtiği belirtildi.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle