‘O grup’ siz olun!

‘O grup’ siz olun

‘Modern Hayatın Sesi’ Radyo Eksen ve kurulduğu günden beri, yeni ve yetenekli sanatçıların önünü açmayı hedefleyen Babajim Istanbul Studios & Mastering alternatif/indie müziğin yeni yeteneklerini keşfetmek için düzenledikleri Be ‘TheBand’ Müzik Yarışması için 2. kez düğmeye basıyor!

Haberin Devamı

Bu yıl yarışma partnerleri arasında Turkcell Müzik, Yamaha Music Europe, Dream Tv ve Babylon yer alıyor.

 

6 adet özgün şarkılarının demo kayıtlarını ve amatör çekilmiş 5 dakikalık canlı performans görüntülerini hazır eden gruplar, 1 Haziran – 31 Ağustos 2012 tarihleri arasında turkcellmuzik.com/betheband internet adresinden başvurularını yapabilecek.

 

Adaylar, Harun Tekin (mor ve ötesi), Kaan Sezyum (Köşe yazarı, mizah yazarı, müzisyen), Eray Aytimur (Müzik yazarı, radyo müzik direktörü), Alp Turaç (Ses teknisyeni, Babajim Istanbul Studios),Reuben de Lautour (Prodüktör, Babajim Istanbul Studios) Mehmet Eskihancılar (Babajim Records), Gülşah Güray ( Genel Yayın Yönetmeni, Radyo Eksen), Şafak Ongan (Genel Yayın Yönetmeni, Dream TV), Hakan Aydın ( Bilgi ve Eğlence Servisi Müdürü, Turkcell Müzik), Martin Kleinbreuer (Sanatçı ve Basın İlişkileri Müdürü, Yamaha Music Europe) ve Işıl Kılkış (Etkinlik ve Pazarlama İletişimi Yöneticisi, Babylon) gibi müzik endüstrisinin farklı alanlarından isimlerin yer aldığı bir jüri tarafından değerlendirilecek.

 

Haberin Devamı

En beğenilen 10 grupla yapılacak olan karşılıklı mülakatlar sonucu finale kalacak üç grup 28 Kasım 2012 tarihinde Babylon’da gerçekleşecek final gecesinde sahne alacak ve kazanan grup aynı gece burada açıklanacak.

 

Birinciye Tam Destek

/images/100/0x0/55ea8404f018fbb8f8850b44


Birinci olan grup, 2013 yazında Babajim prodüktörleri eşliğinde bir albüm hazırlamaya hak kazanacak. Albüm 2013 son baharında BabajimRecords tarafındanyayınlanacak.

Albümün ilk single parçasına Radyo Eksen tarafından bir video klip çekilecek. Albüm tanıtım partisi ise Babylon’da yapılacak.

Albümde yer alacak tüm parçalar ve çekilecek video klip, Turkcell Müzik’in desteğiyle turkcellmuzik.com adresinde ve Dream TV’ye ait televizyon ve internet mecralarında tanıtılacak ve desteklenecek.

 

Ayrıca yarışmada ikinci ve üçüncü olan gruplar müzik yaşamlarını destekleyecek ödüller kazanacak. Bu kapsamda Yamaha Music Europe (Türkiye distributor doremusic) tarafından yarışma ikincisine “Yamaha BB714BS Bas Gitar” hediye ediliyor olacak. (Bu ödüller, istenirse aynı değerde, farklı modeldeki Yamaha bas ve elektrik gitar ürünleriyle takas edilebilir olacak.)

2011’in en dikkat çekeni ‘Neyse’

 

Haberin Devamı

İlki geçen yıl düzenlenen “Be ‘TheBand’ Müzik Yarışması”na 250 başvuru yapılmıştı. Seçilen 3 finalist, Mayıs 2011’de Babylon’daki final gecesinde sahne aldı.

 

Neyse grubu, Şebnem Ferah’ın da aralarında bulunduğu jüri tarafından birinci seçilirken, ikinciliği Vera, üçüncülüğü ise Bazuka grupları kazandı.

 

Neyse, geçtiğimiz yıl yayınladıkları albümleriyle müzik endüstrisinin önde gelen isimlerinden oluşan bir jüri tarafından “2011’in En Dikkat Çeken Grubu” seçildi ve müzik yazarları tarafından büyük beğeni topladı.

Haberin Devamı


Haberle ilgili daha fazlası: