GeriGündem O da koronayı yendi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O da koronayı yendi

O da koronayı yendi
Abone Olgoogle-news

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve 7’den 70’e herkese uğrayan koronavirüsün Türkiye’deki en küçük mağduru oldu... 10 günlükken COVID-19 testi pozitif çıkan minik bebek,8 günde hastalığı yenmeyi başardı.

Bursa’da anne-babasına koronavirüs teşhisi konulan ve adı açıklanmayan bebeğe, 10 günlük olduğu 14 Nisan günü koronavirüs testi yapıldı. Test sonucunun pozitif çıkması üzerine bebek de Bursa Şehir Hastanesi’nde tedaviye alındı. 8 günlük tedaviyle sağlığına kavuşan bebek dün sabah taburcu edildi. 8 günde virüsü yenen bebekle ilgili bilgi veren yenidoğan uzmanı Dr. Bayram Ali Dorum, şunları söyledi:

AİLESİNE KAVUŞABİLDİ

“Bebeğimiz bize 10 günlükken, anne ve babasında COVID-19 enfeksiyonu pozitif olduğu için getirildi. Bebeğimizde de yapılan testler sonucu enfeksiyon saptadık. Yaklaşık 8 gün boyunca sadece destek tedavisi ve izleme gerçekleştirdik. Bu süre boyunca herhangi bir solunum sıkıntısı ya da solunum desteği ihtiyacı gelişmedi. 8 günden sonra yaptığımız testte hastalığı yendiğini, testlerin sonucunun da negatif çıkmış olduğunu gördük ailesine kavuşturuyoruz.”

18 günlük bebek, 8 günde koronavirüsü yendi 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle