GeriGündem O çocuk rakibim olamaz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O çocuk rakibim olamaz

O çocuk rakibim olamaz
refid:20595675 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

19 Mayıs kutlamalarında bir erkekle güreşen Nurcan Kılıç, “Bir kastımız yoktu. Tekniklerimi göstermek ve protokolün önünde mahcup duruma düşmemek için benden yaşça küçük bir güreşçi arkadaşımla güreş tuttum. O çocuk rakibim olamaz” dedi.

SAMSUN’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının yapıldığı statta kadın ve erkek sporcunun güreşmesiyle ilgili Samsun Valiliği inceleme başlattı. Erkek sporcuyla güreş tutup künde atan Nurcan Kılıç (21), “Kadın güreşçi gelmeyince tek kaldım. Protokolün önünde mahcup duruma düşmemek için erkekle güreş tuttum” dedi.

KADIN GÜREŞÇİ VE ERKEK SPORCU GÜREŞTİ - FOTOGALERİ

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, durumu basından öğrenince, inceleme başlattığını belirterek, “Kutlamalar kapsamında kadın ve erkeğin güreşmesiyle ilgili bir program yoktu. Basından öğrendik. Orada yüzlerce sporcu branşlarında gösteriler yaptı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüzü aradım. Konunun incelenmesini istedim” dedi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Altınsoy da kutlama programında böyle bir gösteri bulunmadığnı söyledi. Altınsoy, “Sporcuların kendileri böyle bir şey yapmışlar” diye konuştu.

Güreş değil şovdu

Samsun’daki kutlamalarda erkekle güreş tutan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Nurcan Kılıç, olayın güreş değil şov olduğunu savundu. 8 yıldır güreştiğini ve çok sayıda madalyası bulunduğunu anlatan Nurcan Kılıç, güreştiği liseli, lisanslı

/images/100/0x0/55eaaafef018fbb8f88f1186
güreşçi 17 yaşındaki Kamil Özkıvanç için “O çocuk rakibim olamaz” dedi ve şunları anlattı:

Bir kastımız yoktu

“Erkekle güreşmemde hiçbir kasıt yoktu. Güreş tekniklerini gösteren şov yapacağım kadın arkadaşım gelmedi. Tek kalınca protokolün önünde mahcup duruma düşmemek için benden yaşça küçük bir güreşçi arkadaşımla güreş tuttum. Hiçbir art niyet olmadan güreşip, tekniklerimizi gösterdik. Bu şekilde gündeme gelmek istemezdim. Biz sporcuyuz. O bir müsabaka değil, bir şovdu. Biz gösterimizi yaptık.”
Güreşçi Nurcan Kılıç, 2006’da İstan-bul’da, 2008’de de Letonya’da yapılan Avrupa Güreş Şampiyonası’nda yıldızlar kategorisinde milli takımda yarışmalara katıldığını söyledi. 72 kiloda güreşen Kılıç, önümüzdeki yıl yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyor.

İnceleme başlatıldı

SAMSUN’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında bir kadın sporcu ile erkek rakibinin güreşmesi olayına ilişkin inceleme başlatıldı. Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı sporcular tarafından etkinlikler gerçekleştirildiğini belirterek, “Bu etkinlikler sırasında ata sporumuz olan güreş içinde yer almayan bir bayan ile bir erkek sporcunun gösterisi ile ilgili inceleme başlatıldı” dedi.                    

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle