GeriGündem Nuriş'e katliam yaptırmış
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nuriş'e katliam yaptırmış

UŞAK E Tipi Cezaevi'ndeki kanlı isyanın perde arkası, hayali ihracat yaparak, devletten 5 yılda 9 milyon dolar haksız sağlayan Bahri Ergin'in ifadeleriyle aydınlandı.

Bahri Ergin'in, Orhan Cemal Yeşilkaya ve Erol Neşet'le yanlarındaki diğer 6 kişiyi, ‘‘Bunlar Alaattin Çakıcı'nın adamları’’ diyerek Nuri ve Vedat Ergin kardeşlere ihbar ettiği ve bunlardan 5'inin ölümüne, diğerlerinin de yaralanmasına neden olduğu açıklandı.

İzmir Mali Şube ve Organize Suçlar Şubesi'nde sorgusu tamamlanan Bahri Ergin ve suç ortakları Yahya Demirci, Çetin Sert, Şenol Olgaç, Eyüp Akça, Hasan Şahin, Seçil Tansu, Yücel Kocaman ve Necdet Yılmaz DGM'ye sevk edildi. Aynı çetenin önceki gün DGM'ye gönderilen 11 sanığından Abdurrahman Özcan ile Ali Bulut adlı iki üyesi tutuklanırken, elebaşı Bahri Ergin'in ortağı ve Balina Operasyonu kapsamında ortaya çıkarılan İzmeks, Darıca, Güntürk, Günce Teks ve Ezo adlı hayalici firmaların perde arkasındaki sahibi Gürcan Güngören'in sorgusu ise devam ediyor.

Uşak Cezaevi'ne nakledilen Karagümrük Çetesi elebaşıları Ergin kardeşlerin kentte etkinlik kurmasıyla, güç kaybına uğrayan Bahri Ergin'in bu nedenle yakın dostu Alaattin Çakıcı'yla ilişkiye geçtiği ortaya çıktı.

Bahri Ergin, verdiği ifadede Kasarteks'i 1 trilyon 100 milyar liraya aldıktan sonra eski sahipleri Orhan Cemal Yeşilkaya ve Erol Neşet'le aralarında anlaşmazlık çıktığını, korkutmak için Neşet'in kardeşi Birol Neşet'i ayağından vurdurduğunu itiraf etti. Bahri Ergin, İNTEKS adlı Tekstil Fabrikası'ndan çıkardığı işçilerden direnen Savaş Kılıç'ı da yakın koruması Çetin Sert, Halim Yılmaz ve Alaattin Çelebi'ye öldürttüğünü itiraf etti.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False