GeriGündem Noterler cumartesi açık mı, saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Noter hafta içi/ hafta sonu çalışma saatleri 2021
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Noterler cumartesi açık mı, saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Noter hafta içi/ hafta sonu çalışma saatleri 2021

Noterler cumartesi açık mı, saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Noter hafta içi/ hafta sonu çalışma saatleri 2021

Noterlerde her gün pek çok vatandaş işlem gerçekleştiriyor. Ayrıca pandemi nedeniyle çalışma saatleri de değişikli gösterebiliyor. 1 Haziran'da İçişleri Bakanlığı tarafından alınan yeni kararlar dahilinde kurum ve kuruluşların çalışma saatlerinde de değişikliğe gidildi. Bu nedenle noter çalışma saatleri resmi işlemlerini yapmak isteyenler tarafından araştırılıyor. Peki noterler cumartesi açık mı, hafta içi saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Öğle arası saatleri nedir? İşte noter çalışma saatleri 2021...

Noterler ile ilgili en çok merak edilen konular arasında hafta içi/hafta sonu mesai saatleri bulunuyor. İçişleri Bakanlığınca "Kademeli Normalleşme" sürecine ilişkin yayımlanan genelgede noterlikler de çalışacak kurumlar arasında yer alıyor. İşte detaylar…

NOTER SAAT KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR?

Noterler hafta içi her gün saat 09:00'da mesaiye başlıyor ve akşam 17:00'a kadar hizmet veriyorlar.

NOTER ÖĞLE ARASI SAATLERİ

Noterler 12:30 - 13:30 saatleri arasında öğle molası vermektedir. Ancak yaşanan yoğunluğa göre bu saatler değişiklik gösterebilir.

NOTERLER CUMARTESİ VE PAZAR GÜNLERİ AÇIK MI?

Noterler, devlet kurumu olduğu için hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermemektedir. Nöbetçi Noterlikler Cumartesi ve Pazar Günleri saat 10.00 - 16.00 aralığında hizmet vermektedir.

NÖBETÇİ NOTER SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

NOTERLER BAYRAMLARDA VE RESMİ TATİLLERDE AÇIK MI?

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos gibi resmi bayramlarda da çalışmamaktadır.

NOT: Çalışma saatleri Koronavirüs vaka artışı ve vaka düşüşü ile illere göre farklılık gösterebiliyor. Lütfen ilinizdeki İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarını takip ediniz. 

Noterler cumartesi açık mı, saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor Noter hafta içi/ hafta sonu çalışma saatleri 2021

NOTER ÇALIŞMA SAATLERİ 2021

Noterler, Hukukçu Kimliği ile bağımsız, tarafsız işlem yapan, bu işlemleri belgelendiren ve bu belgelere resmiyet kazandıran bir kurumdur. Türkiye Noterler Birliği’nin inşası 2009 yılında tamamlanan merkez binası Ankara, Söğütözü'nde bulunmaktadır. Kurallara uygun şekilde kurulmuş bütün noterler, bu birliğin üyesidirler. Aralarında rekabet söz konusu değildir.

Türkiye Noterler Birliği Yönetim Kurulu yedi üyeden oluşmaktadır. Dört yıllık bir dönem için Türkiye Noterler Birliği Kongresince görevlendirilir. Kurulun dört asil dört de yedek üyesi vardır.

Türkiye Noterler Birliği, Söğütözü Mahallesi, Söğütözü Caddesi No:4, 06510 Çankaya/Ankara adresinde bulunmaktadır. Ayrıca, 0 312 218 80 00 numaralı telefon ve 0 312 218 80 41 numaralı faks ile de ulaşabilirsiniz.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False