Nişantaşı'nda moda editörüne asitli saldırı

Nişantaşında moda editörüne asitli saldırı

İstanbul Nişantaşı'nda geçtiğimiz pazartesi günü Moda Editörü Işık Cansu Canayak, tinercilerin saldırısına uğradı. Asitli sıvı dökülen Canayak'ın ayağında birinci derecede yanık oluştu.

Haberin Devamı

Vatan Gazetesi'nden Kenan Butakın’ın haberine göre semtin en işlek caddesi olan Vali Konağı Caddesi'nde saldırıya uğrayan Canayak, bacağında birinci derecede yanık teşhisiyle hemen tedavi altına alındı.

Caddede bulunan bir tinercinin henüz ne olduğu bilinmeyen asitli bir sıvı döktüğü Canayak, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:
"Akşam 18 civarında, Vali Konağı Caddesi'nden geçiyordum. Bu sırada ayağıma ne olduğunu bilmediğim kaynamış asitli bir sıvı döküldü. Döken kişiyi hemen gördüm. Elinde karton bir bardak vardı. Hiçbir içecek bu derece bir sıcaklıkta olamazdı. Bu tinercilerin kullandığı garip bir madde olabilir. Yere düştüm ve tinerci de halen orada bana bakıyor ve gülüyordu. Bana 'o kadar da sıcak değil ya, sen de ne bağırıyorsun' dedi. Ben ise yardım çığlıkları atıyordum. Çevredeki esnaf hemen yardıma koştu. Korkunç bir acı çektim. Bu sırada tinerci de oradan uzaklaşmıştı. Hastaneye götürüldüm ve bacağımda birinci derecede yanık tespit edildi. Ancak sıvının ne olduğunu doktorlar da tespit edemediler.”

Haberle ilgili daha fazlası: