‘Ne kadar az yazarsan o kadar huzur olur’

Güncelleme Tarihi:

‘Ne kadar az yazarsan o kadar huzur olur’
Oluşturulma Tarihi: Aralık 02, 2009 00:27

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Milliyet Gazetesi Yazarı Mehmet Tezkan’ın, “Siyasetçiler ne kadar az konuşursa ülke o kadar huzur bulur” sözlerine de sert yanıt verdi.

Erdoğan, şunları söyledi: “Bu süreçte herkes sözünü ölçerek, biçerek tartarak on kez düşünerek söylemelidir. Milletimizin hassas değerlerini istismar ederek kin ve nefret duygularını tahrik ederek, milli birlik sürecini barış sürecini provoke etmeye çalışıyorlar. Bu planlı haberleri yayınlayan, bu türden sipariş haberler var. Bugün bir tane var. ‘Siyasetçiler ne kadar az konuşursa ülke o kadar huzur bulur’ diyor.

Yarım saatte sipariş anında bir yazı

Ne kadar güzel. Siz köşe yazarları, siz ne kadar az yazarsanız ülke o kadar huzur bulur. Geçmişte bir köşe yazarı haftada bir ya da iki yazı yazardı. Ama şimdi bunlar her gün bırak, yarım saatte bir köşe yazısı yazabiliyorlar. Şimdi, yarım saatte anında sipariş, hemen bir yazı. Bu hale geldi. Bunlar barış, millet ve devlet düşmanlarıdır. Bunlar çok partili hayata geçerken de rahatsız oldular, bunlar Boğaziçi Köprüsü yapılırken de rahatsız oldular. Küresel sermayeden de rahatsız oldular. Bunlar AB’den de, Kıbrıs sorununun çözülmesinden de rahatsız oldular.”
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!