Nagehan Alçı’dan eski eşine suçlama: Rasim Ozan Kütahyalı bana şiddet uyguladı

Güncelleme Tarihi:

Nagehan Alçı’dan eski eşine suçlama: Rasim Ozan Kütahyalı bana şiddet uyguladı
Oluşturulma Tarihi: Haziran 15, 2024 07:00

Gazeteci Nagehan Alçı, sosyal medya hesabından eski eşi ve ikiz çocuklarının babası meslektaşı Rasim Ozan Kütahyalı’nın kendisine şiddet uyguladığını açıkladı. Alçı, evliliği boyunca fiziksel, psikolojik ve ekonomik şiddet gördüğünü, boşandıktan sonra da bu durumdan kurtulamadığını söyledi.

Haberin Devamı

TV yorumcusu ve köşe yazarı Nagehan Alçı, boşandığı yorumcu ve yazar Rasim Ozan Kütahyalı’dan uzun zamandır psikolojik, fiziksel ve ekonomik şiddet gördüğünü açıkladı. Kütahyalı’yla 2010 yılında evlenen ve geçen yıl anlaşmalı olarak tek celsede boşanan Alçı, yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaştı. Alçı duygularını şöyle dile getirdi: “Hayatımın en büyük pişmanlığı klavyenin başındaki en zor dakikalarım bunlar. Yıllardır kendime itiraf edemediğim, içimde biriktirdiğim bazı gerçeklerden bahsetme vakti geldi... İnsan bazen hayatla tuhaf mücadele yöntemleri buluyor. Başkaları için avaz avaz bağırırken kendi için hep susuyor, içine atıyor. Ben uzun, çok uzun yıllardır tahayyül edemeyeceğiniz boyutlarda psikolojik, fiziksel ve ekonomik bir şiddet sarmalının içinde yaşadım.

Haberin Devamı

‘SUSMUŞ OLMAKTAN PİŞMANIM’

Evliliğim boyunca maruz kaldığım şiddet ve korkunç boyutlardaki manipülasyonun üzerini çocuklarıma bu hikâyeyi miras bırakmayayım, böy-le bir şeyle anılmasınlar, kendi mağduriyetim işimin önüne geçmesin diyerek örttüm. En büyük pişmanlığım onca zaman yaşadıklarım sanki kendi kusurummuş gibi susmuş olmamdır. Uğradığım şiddetle kendi kendime baş etmeye çalıştım. Yıllarca bunları -kendi şahit oldukları hariç- ailemle dahi paylaşmadım. Bunun yalnızca iki istisnası var... Kardeşim Lalehan Gülle ve avukatım Gözde Egemen. İkisi de her şeye şahit... Yıllarca korkudan boşanmaya cesaret edemedim. Korunmak için kapıya polis çağırdığımı, geldiklerinde haberlere konu oluruz çocuklar kötü etkilenir diye vazgeçip geri gönderdiğimi bilirim.

‘BOŞANDIM, KURTULAMADIM’

Şimdi açıp çekmecelere bakıyorum, Gözde ile hazırladığımız 2019 tarihli boşanma dilekçeleri var... Hiçbirini işleme koyamamışım... Nihayet geçen yıl cesaretimi toplayıp sırf bu şiddet ve işkenceden kurtulmak için dava açtım fakat yine tehdit edilerek bana dayatılan boşanma şartlarını kabul ettim. Ancak boşanmakla da şiddetten kurtulamadım sevgili hemcinslerim... Her gün hakarete ve iftiraya uğramaktan, tehdit edilmekten kurtulamadım. Ama artık susmayacağım. Gerekli hukuki süreçleri başlatıyorum. Hukuka ve adalete güvenim tam.”

Haberin Devamı

Nagehan Alçı’dan eski eşine suçlama: Rasim Ozan Kütahyalı bana şiddet uyguladı
Nagehan Alçı ve Rasim Ozan Kütahyalı, 3 Ekim 2023’te anlaşmalı olarak boşanmıştı. Çift mahkeme salonunda birlikte poz vermişti.

LÜTFEN SUSMAYIN

- PAYLAŞIMINDA kadınlara da seslenen Nagehan Alçı, “Şayet benimle empati kuran kadınlar varsa, onlara diyorum ki sizi çok iyi anlıyorum ama lütfen susmayın!  Sustukça şiddet devam ediyor. Boşansanız da ediyor. Sizi kendi malı, yönetebileceği bir kukla gibi gören, aşağılayarak özgüveninizi ayaklar altına alan, size el kaldıran, yıllarca biriktirdiğiniz emeklerinizi sömüren, çalışmalarınız karşılığı kazandığınız tüm kazancınızı elinizden alan erkeklere karşı sesinizi yükseltin. Yükseltelim... Dur diyelim. Yeter diyelim... Yeter!” ifadelerini kullandı.

 

 

BAKMADAN GEÇME!