Müzik dünyasını buluşturan gece

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Şubat 25, 1998 00:00

KRAL TV'nin bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği ‘‘Video Müzik Ödülleri’’ önceki gece Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı törende, 18 kategorinin birincileri İnternet, faks ve telefon aracılığıyla toplanan halk oylarının değerlendirilmesi sonucu belirlendi.

Murat Başoğlu'yla Pınar Altuğ'un sunuculuk yaptığı gecede Tarkan hem ‘‘En İyi Erkek Pop Sanatçısı’’ hem de ‘‘En Çok Satış Yapan Albüm’’ dallarında iki ödül aldı. ‘‘En İyi Kadın Pop Sanatçısı’’ dalında Nilüfer; Zerrin Özer, Candan Erçetin ve İzel gibi rakiplerini geride bırakırken, rock dalında ödül alan Haluk Levent cezaevinde olduğu için törene katılamadı. Levent'in ödülünü onun adına Yılmaz Erdoğan aldı. Gecede ayrıca kaybettiğimiz sanatçılarımız Safiye Ayla, Yaşar Güvenir, Esin Engin ve Gökhan Semiz video gösterileriyle anıldılar.

Gecenin en duygulu anı ise, Murat Göğebakan'ın ‘‘En İyi Çıkış Yapan Erkek’’ ödülünü aldığı andı. Göğebakan ödülü kazandığını duyunca büyük bir coşkuyla yerinden sıçradı. Gözleri dolan Göğebakan davetlilere oldukça duygusal anlar yaşattı. Video Müzik Ödüllerinin finalinde ise tüm ödüllü sanatçılar sahneye çıkarak, 1997'nin en iyi şarkısı seçilen ‘‘Mavilim’’i seslendirdi. Çok sayıda ünlü ismin katıldığı gecede bayanlar güzellikleri ve dekolte giysileriyle göz doldurdu.

'97'NİN EN İYİLERİ

Yılın şarkısı Mavilim

En İyi Pop Kadın Nilüfer

En İyi Pop Erkek Tarkan

En İyi Çıkış Yapan Kadın Reyhan Karaca

En İyi Çıkış Yapan Erkek Murat Göğebakan

En İyi Grup AF

Türk Sanat Müziği Erkek Adnan Şenses

Türk Sanat Müziği Kadın Sibel Can

Türk Halk Müziği Erkek Kubat

Türk Halk Müziği Kadın Songül Karlı

Rock Haluk Levent

En İyi Beste Kayahan (Mavilim)

En İyi Söz Yazarı Mete Özgencil (Yalan)

Arabesk Fantezi Kadın Seda Sayan

Arabesk Fantezi Erkek Özcan Deniz

En Çok Satan Albüm Tarkan

En İyi Klip Ezel Akay (Karnaval)

Yekta Okur Onur Ödülü Şehrazat

Gecede herkes kavgalıydı

Tören birbirleriyle kavgalı olan ünlü isimleri buluşturdu. Soner Arıca, hem ‘‘En İyi Çıkış Yapan Kadın’’ adaylarından olan sevgilisi Elif'le, hem müzik şirketi Mert Müzik'le kavgalıydı. Törene ayrı ayrı gelen taraflar gece boyunca da birbirinden uzak durdu. Ayrıca Mahsun Kırmızıgül eski sevgilisi Seda Sayan'la yan yana gelmemeye özen gösterirken, Prestij Müzik'e bağlı Özcan Deniz, Adnan Şenses gibi sanatçılarla diğer müzik şirketlerine karşı gövde gösterisi yaptı. ‘‘Medya maymunu’’ sözü yüzünden Sibel Can'la, ‘‘Dangalak’’ dediği için Mahsun Kırmızıgül'le arası gergin olan Cem Özer ve eşi Esin Maraşlıoğlu da yer bulamadıkları için uzun süre fuayede basınla sohbet ettiler.

Zirvede onlar var

Kayahan'ın ‘‘Mavilim’’ şarkısı kendisine ‘‘En İyi Beste’’ ödülünü kazandırırken, Nilüfer'i de ‘‘En İyi Pop Kadın’’ şarkıcısı unvanına kavuşturdu. Mavilim ayrıca yılın şarkısı ilan edildi.

Arabesk-fantezi kraliçesi

‘‘1997 Kral TV Video Müzik Ödülleri’’ törenine bir süre önce Mahsun Kırmızıgül'den olaylı bir şekilde ayrılan Seda Sayan yeni sevgilisi Alpay Başaran'la geldi.

Haberin Devamı


Haberle ilgili daha fazlası: