GeriGündem Mühendis oğlunu bekliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mühendis oğlunu bekliyor

ZONGULDAK’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü’ne ait kömür ocağında dün meydana gelen grizu patlamasında, yerin 540 metre altında mahsur kalan 30 madenciye ulaşılmaya çalışılıyor. Maden işçilerinin yakınları ise ocak ağzında gözyaşları içerisinde gelecek haberi bekliyor.

Ocakta mahsur kalan maden mühendisi 28 yaşındaki Koray Kebapçı’nın babası 56 yaşındaki Turan Kebapçı, Konya Selçuk Üniversitesi mezunu olan oğlunun 4.5 yıl önce Yapıtek Şirketi'nde işe başladığını söyleyerek, “Umudumuzu kaybetmedik. Sabaha kadar gelecek müjdeli bir haberi bekledik. İnşallah oğlum ocaktan sağ salim çıkacak” diye konuştu.

Ocak önünde bekleyen 24 yaşındaki Gülşen Karabektaşoğlu, eşi 26 yaşındaki Ahmet Karabektaşoğlu ile kardeşi 23 yaşındaki Erdem Alkin’in ocakta mahsur kalan kişiler arasında olduğunu söyledi. Kucağındaki 6 yaşındaki kızı Ebrar ile ocak önünde beklerken gözyaşlarına boğulan Gülşen Karabektaşoğlu, “Eşim 4 yıldır firmada çalışıyor. Asıl mesleği aşçılık. Ancak imkan olmadığı için mesleğini yapamadı. Madenci oldu. Daha önce de maden ocağında 3-4 defa kaza geçirdi. En son yaklaşık 1 yıl önce gaz zehirlenmesi nedeniyle yaralandı. Çok defa işi bırakmasını söyledik. Ancak, kirada oturuyoruz. Yapacak bir işimiz olmadığı için çalışmaya devam etti. Umudumuzu koruyoruz” dedi.

Oğlu Erdem Alkin ile damadı Ahmet Karabektaşoğlu’nun ocakta mahsur kalmasının üzüntüsünü yaşayan Ayşe Alkin ise “Oğlum oğlum” diyerek feryat etti.

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False