MSB işçi alımı kura sonuçları 2020 listesi personel duyurular sayfasından açıklandı mı ve nereden sorgulanır?

Güncelleme Tarihi:

MSB işçi alımı kura sonuçları 2020 listesi personel duyurular sayfasından açıklandı mı ve nereden sorgulanır
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 28, 2020 16:38

MSB işçi alımı kura sonuçları MSB resmi internet sitesi üzerinden adaylarla paylaşılacak. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) işçi alımı kura sonuçları, toplam 1072 kişilik kadro için müracaatta bulunan işçi adayları tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Farklı şehirlerde görevlendirilmek üzere pek çok alandan işçi alımı yapacak olan MSB, kura yöntemiyle seçeceği işçiler için duyuruyu resmi internet sitesi üzerinden yapacak. Peki, MSB işçi alımı kura sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak? İşte, o konu hakkında son gelişmeler

Haberin Devamı

MSB işçi alımı kura sonuçları açıklaması için 28 Temmuz Salı günü sabah saatleri itibariyle araştırmalar başladı. Milli Savunma Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan 1072 personel alımı için sonuçlar, kurumun resmi internet sitesi üzerinden açıklanacak. Peki, 27 Temmuz Pazartesi günü saat 10.30'da gerçekleştirilen MSB işçi alımı kura sonuçları açıklandı mı ve nereden sorgulanabilecek? İşte, Personel Temin sayfası üzerinden açıklanması beklenen MSB işçi alımı kura sonuçları hakkında merak edilen bazı bilgiler

Milli Savunma Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları listesi için pek çok vatandaşın araştırmaları devam ediyor. Toplamda 1072 kişiyi istihdam edecek olan Milli Savunma Bakanlığı, işçi alımı kura sonuçları bilgisini, belirtilen tarih ve saat itibariyle başvuruda bulunan kişilerin erişimine açacak. İŞKUR üzerinden başvuru işlemleri tamamlanan MSB işçi alımı için kura sonuçları, bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek.

Haberin Devamı

MSB İŞÇİ ALIMI KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MSB işçi alımı kura sonuçları bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruya göre 27 Temmuz 2020 saat 10.30 itibariyle açıklanacaktı. Ancak sonuçlar beklenen saat diliminde açıklanmadı. MSB'nin işçi alımı sonuçlarını gün içerisinde açıklaması bekleniyor.

Sonuçlar açıklandığında haberimizin içerisine eklenecektir.

1. Açık iş pozisyonları için sözlü/uygulamalı sınav yapılacaktır. Sınava açık iş gücü miktarının 4 katı oranında aday kabul edilecektir. Sınava girmeye hak kazanan adayların belirlenmesi maksadıyla ilgili Yönetmelik gereği kura çekimi yapılacaktır. Bu nedenle açık iş gücü miktarının 4 katı asil 4 katı yedek aday kura yöntemiyle belirlenecektir. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylar arasından açık iş gücü miktarının 4 katı asil, 4 katı yedek aday kurayla ayrıca belirlenecektir.

2. Kura çekimi, Milli Savunma Bakanlığı Eğitim Merkezi Müdürlüğünde (Emniyet Mahallesi Celal Bayar Bulvarı 77/A Yenimahalle/ANKARA) 27 Temmuz 2020 Pazartesi günü saat 10:30’da noter huzurunda yapılacaktır. Kura sonucunda belirlenen sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden yayımlanacaktır. Bu yayım tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca tebliğ yapılmayacaktır.

Haberin Devamı

3. İstekli adayların kura çekimini izleyebilmeleri hususu, ülkemizi de etkisi altına alan KOVİD-19 salgını nedeniyle alınacak tedbirler kapsamında ayrıca değerlendirilecektir.

4. Kura sonucuna göre sınava girmeye hak kazanan adayların ilanda belirtilen koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge vb. belgeleri kontrol edilecektir. Bu maksatla sınava girmeye hak kazanan adaylara belge kontrolü yapılacaktır. Belge kontrolü tarihleri ve yerleri MSB resmi internet sayfasından ilan edilecektir. Belge kontrolüne asil ve yedek adayların tamamı katılacaktır. Adaylar belge kontrolüne gelirken, belgelerin asılları ile birlikte fotokopilerini de getirecektir.

Haberin Devamı

5. Belge kontrolü sonucunda, hatalı belge veya eksik belge nedeniyle başvurusu kabul edilmeyen kurada asil olarak seçilen adayın yerine, kurada yedek olarak seçilen ilk sıradaki belgesi tam olan yedek adaydan başlayarak sözlü/uygulamalı sınava kabul edilecektir.

6. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları idarece sonlandırılacaktır.

7. Belge kontrolünü ve teslimini müteakip sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylara ait liste Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde olup, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8. Sözlü/uygulamalı sınav, adayların başvurdukları meslek koluna ilişkin mesleki bilgi ve beceriler ile yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik olarak yapılacaktır.

Haberin Devamı

9. Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek ve 70 (yetmiş) puanın altında puan alan adaylar başarısız sayılacaktır. Adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sırası bu puan üzerinden tespit edilecektir. Sözlü sınav sonucunda, sınavda başarılı bulunan (70 ve daha üstü puan alan) yüksek puanlı adaydan başlanmak suretiyle ilgili ilanda belirtilen açık iş gücü miktarınca asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınav sonucu Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinde yayımlanacaktır. Sınav sonucunun bildirilmesi için adaylara ayrıca başka bir tebligat yapılmayacaktır.

Haberle ilgili daha fazlası: