GeriGündem Monolit nedir ve ne demek?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Monolit nedir ve ne demek?

Monolit nedir ve ne demek?

Dünya dışı varlıklara ait olduğu iddia edilen bir monolitin görüntüsü şaşkınlık yarattı. Nasıl ve ne şekilde geldiği bilinmeyen bu tuhaf cisim kafaları karıştırıyor. ABD'de ıssız bir arazide sırrı çözülemeyen dikili metal monolit şaşkınlık yarattı.

BBC'nin haberine göre, 3,6 metre uzunluğundaki monolit, eyaletin güneydoğusunda Kanada koyunlarının sayısını tespit edebilmek için helikopterle gezen bir biyolog tarafından fark edildi.

Helikopterin pilotu Bret Hutchings, yerel KSLTV televizyonuna yaptığı açıklamada, monolitin, yıllardır yaptığı uçuşlarda rastladığı en garip şey olduğunu söyledi.

Hutchings, monolitin "new wave akımı sanatçıları" ya da Stanley Kubrick'in 1968 tarihli "2001: Bir Uzay Destanı" filminin hayranlarından biri tarafından dikilmiş olabileceğini ileri sürdü.

Monolit nedir ve ne demek

 

MONOLİT NEDİR

Monolit nedir ve ne demek sorusu, belirli noktalarda ortaya çıkmaya başlaması dolayısıyla araştırılmaya başlandı. Tek parçadan oluşan blokları tasvir eden Monolit, sıklıkla çok sert ve katı metamorfik kayadan oluşmaktadır. Peki, monolit nedir ve ne demek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler
Monolit terimi, son günlerde farklı lokasyonlarda ortaya çıkan yekpare bloklar dolayısıyla gündemde yer almaya başlamıştır. Jeolojik ve teknolojik olarak ele alınan monolit, büyük boyutlu bir kitleyi ifade etmektedir. Peki, monolit nedir ve ne demek? İşte, pek çok kişinin merakla araştırdığı monolit hakkında bazı bilgiler

MONOLİT NE DEMEK?

Monolit, yekpare taş veya kayadan meydana gelen, görünüşte dağ benzeri bir jeolojik veya teknolojik, büyük boyutlu bir kitledir. Sıklıkla çok sert ve katı metamorfik kayadan olan bu kitleleri, genellikle erozyon açığa çıkarmıştır. İsim latince monolithus sözcüğünden gelir ki bu da Yunanca μονόλιϑος (monolithos) sözcüğünden gelmektedir. μονόλιϑος sözcüğü ise μόνος yani "tek" ve λίϑος yani "taş"tan türemiştir. İngilizce ve Türkçeye ise Fransızca monolithe sözcüğünden geçmiştir.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False