GeriGündem Mısırlı göçmen canını zor kurtardı... Yaşadığı dehşeti anlattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mısırlı göçmen canını zor kurtardı... Yaşadığı dehşeti anlattı

Mısırlı göçmen canını zor kurtardı... Yaşadığı dehşeti anlattı
Abone Olgoogle-news

Edirne'de Yunanistan'a yasa dışı yollardan geçmek isterken Meriç Nehri üzerindeki adacıkta Yunan askerleri tarafından yakalanıp darp edildiğini söyleyen Mısırlı Mahmut Muhammed (36), hastaneye götürülürek tedavi altına alındı.

Edirne'den beraberinde bir grup göçmenle yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmek isteyen Mısır uyruklu Mahmut Muhammed, Meriç Nehri üzerindeki adacıkta, Yunan askerleri tarafından yakalandı.

Daha sonra Türkiye'ye dönen Muhammed, bir yerleşim yerine giderek, yardım istedi. Vatandaşların haber vermesiyle gelen jandarma ekipleri tarafından alınan Muhammed, hastaneye götürülürek tedavi altına alındı.

Tedavisinin ardından İl Göç İdaresi'ne getirilen Muhammed'in yüzü ve vücudundaki darp izleri dikkat çekti. Meriç Nehri üzerindeki adacıkta uyuya kaldığını söyleyen Muhammed, "Yunan askerlerinin gelip beni demir çubuklarla dövdüler.

Sanırım 4-5 kişiydiler. Tüm vücudumda yüzümdeki gibi yaralar var. Pasaportumu, telefonumu, paramı, kıyafetlerimi her şeyimi aldılar. Daha sonra nehri geçip Türkiye'ye döndüm.

Gittiğim yerleşim yerinde insanlar bana kıyafet verdiler. Daha sonra jandarma geldi ve beni tedavi için hastaneye götürdü" diye konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle