'Mısır ve Suriye ile kavga için çok neden yok'

Mısır ve Suriye ile kavga için çok neden yok

BAŞBAKAN Binali Yıldırım partisinin Ankara il başkanlığında düzenlenen Siyaset Akademisi programının ilk dersini “Büyük Güç Türkiye” başlığı ile verdi.

Haberin Devamı

“Irak, Suriye, Mısır ile, bölgedeki ülkelerle kavga etmemiz için çok neden yok” diyen Yıldırım özetle şunları söyledi:

LOZAN'LA 100 YIL ERTELENEN HESAP VAR

“Vesayetlerle mücadele ederek geldik. Milli iradeden güç almayan, gizli iktidar ortaklarımızın olduğunu biz iktidara geldikten sonra fark ettik. Sürekli bizi taciz ettiler. Bunların sonu geldi. Vesayet odakları durmadı. Bitmedi, işimiz daha çok. Sinsi planlar uygulamaya sokulacak. Türkiye zor bir bölgede, etrafında 100 yıl ertelenen hesap var, Lozan’la ertelenen. Tekrar önümüze kondu. Bu toprakların kaderini değiştirecek sinsi planların uygulamaya sokulacağı dönemden geçiyoruz.

DÜŞMANLIKLAR DAİMİ OLMAZ

Ülkeler arasında düşmanlıklar daimi olmaz. Türk milleti ve Rus halkı başından beri anlaşmazlığı onaylamadı. Irak ile, Suriye ile Mısır ile bölgedeki ülkelerle kavga etmemiz için, ilişkilerimizin bozulması için çok neden yok.

CHP VE MHP DOĞU'DA TEŞKİLATLANSIN

Haberin Devamı

Diğer siyasi partilere bir önerim var. Doğu’da Güneydoğu’da siyaset görevi sadece AK Parti de değildir veya bölücü destekli diğer parti de değildir. CHP ve MHP, artık orada şartlar düzelmiştir, siyasi rakiplerimiz teşkilatlansınlar. Gitsinler sahada biz de varız desinler. O zaman işte bölücü terör örgütünün cesareti azalacak.”