GeriGündem Minibüsün altında kalan köpeği itfaiye kurtardı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Minibüsün altında kalan köpeği itfaiye kurtardı

Minibüsün altında kalan köpeği itfaiye kurtardı

DÜZCE’de, minibüsün altında kalan köpek, itfaiyenin aracı hava yastığı ile kaldırmasıyla kurtarıldı. Yaralanan köpek, Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından tedaviye alındı.

Düzce Metek Toki mevkiinde bir minibüs, yola çıkan köpeğe çarptı. Köpek, minibüsün altında kalınca sürücü aracı durdurarak itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekibi, aracı hava yastığı ile yukarı kaldırdı. Ekipler, hayvan yakalama aparatı ile köpeği sıkıştığı aracın altından çıkarttı. Yaralanan köpek, tedavisi için Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne götürüldü.

Minibüsün altında kalan köpeği itfaiye kurtardı
MİNİBÜS SÜRÜCÜSÜ, O ANLARI ANLATTI

Düzce’de, itfaiye ekiplerince minibüsünün altından köpeğin kurtarıldığı sürücü Murat Çalışkan (45), "Araca binerken her şey olabilir, diye biniyorsun. Ama böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsun. Ben köpeğe vurmadım. Dönerken köpek arabaya saldırıp, altına girmiş. Tali yoldan ana yola çıkıyordum, altına girdiğini hissettiğimde aracı durdurdum. Köpek aracın altından çıkamadı orada kaldı. Düzce itfaiyesini aradım. Arkadaşlar da çok çabuk geldiler. Hayvanı çıkarıp, veterinere götürdüler. Köpeği görünce her insanın hissetmesi gibi hissetim. Keşke olmasaydı dedim" dedi.

Ekiplere hayvanın tedavisi için gerekli parayı karşılamak istediğini söylediğini ancak gerekenin yapılacağının belirtildiğini anlatan Çalışkan, "Keşke olmasaydı. İnsanın o anda elinden bir şey gelmiyor. Tek çarem itfaiyeyi aramak ve hayvanın kurtarılmasıydı. Onun için de elimden geleni yaptım. Ben gerekli tedavisini üstlenmek istediğimi de söyledim. Bana, 'Hayır gerekeni biz yaparız' dediler. Sadece keşke benim başıma gelmeseydi diyorsunuz" diye konuştu.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False