GeriGündem Okuldan atılmakla tehdit edilen öğrenci intihar etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okuldan atılmakla tehdit edilen öğrenci intihar etti

Okuldan atılmakla tehdit edilen öğrenci intihar etti

Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi spor 12. sınıf öğrencisi Mihriban Şimşek, erkek sınıf arkadaşı ile yan yana oturduğu için öğretmenleri tarafından okuldan atılmakla tehdit edildi. Baskılar sonucu psikolojisi bozulan Mihriban Şimşek, ailesi ile birlikte olduğu seyir halindeki araçtan atlayarak intihar etti.

İddialara göre; Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi spor bölümünde öğrenim gören 17 yaşındaki 12.sınıf öğrencisi Mihriban Şimşek, hafta sonunda okul pansiyonunun bahçesinde sınıf arkadaşı olan Oğuzhan Erdem isimli erkek arkadaşı ile bankta otururken pansiyonda görevli öğretmenleri tarafından görüldüğü iddia edildi. Her iki öğrenci hakkında tutanak tutan öğretmenler durumu okul idaresine bildirdi.

Okul Müdürü Savaş Şimşek ise her iki öğrenciyi odasına çağırarak kendilerini okuldan atacağını ve bankta birlikte oturduklarını ailelerine bildireceğini söyledi.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından bunalıma giren ve Nevşehir’e ailesinin yanına gelen Mihriban Şimşek, tekrar ailesi ile birlikte Aksaray’a gitmekte iken hareket halindeki araçtan atlayarak intihar etmek istedi. Ağır yaralanan genç kıza ilk müdahale olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri tarafından yapıldı. Nevşehir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Şimşek, iki günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

"BİRBİRİMİZLE KONUŞMAKTAN ÇEKİNİYORUZ"

Olayı haber alan Mihriban Şimşek'in sınıf arkadaşları Nevşehir Devlet Hastanesine akın etti. Burada açıklamada bulunan Mihriban Şimşek’in arkadaşları okul müdürlerinin kendilerini de aynı şekilde tehdit ettiğini iddia ederek kız ve erkek arkadaşlar olarak birbirleriyle konuşmaya çekindiklerini ifade etti.

"KAFAMDAKİ YAPRAĞI ALDI"

Mihriban Şimşek'le oturduğu için hakkında tutunak tutulan öğrenci ise olayı şu sözlerle anlattı:

“Arkadaşım ile saat 16.00 civarında pansiyonun kendi bahçesinde oturuyorduk. Burada otururken kafamda yaprak olduğunu gören arkadaşım Mihriban eliyle kafamda bulunan yaprağı aldı. Belletmen hoca da bunu gördü. Yanlış anlaşılma sonrasında her ikimize de tutanak tuttu. Bu olayda Mihriban’ın üzerinde bir baskıya sebep oldu. Okul idaresi ise bizi farklı okula nakil veya okuldan atma söz konusu ile karşı karşıya bıraktı. Okuldan atmalarını ise bize yüz kızartıcı suç olarak gerekçe gösterdiler.”

Başka bir kız öğrenci ise yaptığı açıklamada, “Biz bu okuldan şikayetçiyiz. Çünkü üzerimize çok geliyorlar. Mihriban arkadaşımız çok hassas bir insan olduğu için şuan ki bu duruma düştü. Okul müdürümüzün tehdit ettikleri oluyor. Seni okuldan atarım, ailelerinizi çağırırım diye bizleri sürekli tehdit ederek ailelerimizi fişekliyor. Okulumuzda erkek ve kızın konuşmasını yanlış anlıyorlar. Okulda erkekler ile bir arada ya da baş başa görürler ise adımızı sevgili olarak lanse ediyorlar. Okul müdürü bütün öğrencileri bu şekilde tehdit ediyor” dedi. 

BABA: OKUL MÜDÜRÜ BENİ ARADI

Baba Hasan Şimşek ise yaptığı açıklamada olayın soruşturulması için bakanlık yetkililerinden destek istedi. Acılı baba; "Şimdi kızımın okulda başına gelen bu olaydan bilgim yoktu. Okul müdürü beni aradı. İlla ki okula geleceksin. 'Seninle kızın ile ilgili bir görüşme yapacağız' dedi. 'Telefonda söyleyin' dedim. 'Telefonda söylenecek bir iş değil' dedi. Bende bunun üzerine 'haftaya Pazartesi günü geleyim' dedim. Bu arada Çarşamba günü çocuklarım okuldan izin alıp eve geldiler. Bende Pazartesi günü çocuklarımı okula götürürken bu olay geldi başımıza. Bende olayın nedenini buradaki çocuklardan öğrendim. Ama ben bunun hesabını soracağım" dedi.

Konuya ilişkin okul yetkilileri açıklama yapmaktan kaçındı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False