GeriGündem Mihre ne demek? Mihre isminin anlamı..
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mihre ne demek? Mihre isminin anlamı..

Mihre ne demek? Mihre isminin anlamı..

Mihre isminin anlamı Türkiye genelinde çocuklarına bu ismi koymak isteyen ebeveynlerin ve Mihre ismi ile karşılaşan kişilerin araştırdığı konular arasında yer alıyor. Türkiye'de pek yaygın olmayan isimler arasında yer alan Mihre ismi Kuran'da geçip geçmediği ile merak uyandırıyor. Peki, Mihre ne demek ve Mihre isminin anlamı nedir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

Mihre ismi Kuran'da geçiyor mu ve anlamı nedir gibi sorgular pek çok kişinin araştırdığı hususlar arasında yer alıyor. Mihre isminin anlamı hakkında araştırma yapan pek çok vatandaş, bu ismin detaylarını öğrenmek istiyor. İşte, Mihre isminin anlamı ve ne demek olduğu hakkında detaylı bilgiler

MİHRE İSMİNİN ANLAMI NEDİR?

Mihre ismi en az tercih edilen ve bu doğrultuda en az bilinen kız isimlerinden biridir. Mihre ismi Türkiye'de çok az kullanılmaktadır. Mihre isminin orijinal hali Mihri'dir. Farsça kökenli olan isimlerden biridir.

Türkçe'ye de Farsçadan kaynaklı olarak girmiştir. Mihre isminin iki anlamı bulunmaktadır. İlk anlamı Güneş, ikinci anlamı ise sevgidir. Mihre ismi çok fazla bilinmemesine, kullanılmamasına rağmen isimlerin manasının önemli olduğunun bilincinde olan kişilerin araştırmaları sonucu bu ismi kız çocuklarına verdikleri görülmektedir.

İsmin anlamının kişilerin karakteri üzerinde etkisi vardır. Mihre isminin anlamı da güneş, sevgi gibi sıcaklık ve samimiyet içeren ifadeler olduğundan dolayı bu ismi taşıyan kişilerin sıcakkanlı ve samimi bir karaktere sahip olduğu görülür.

MİHRE KURANDA GEÇİYOR MU?

Türkiye'de insanlar çocuklarına isim verirken bu ismin Kuran'da geçip geçmediğini araştırmaktadırlar. Genel olarak çocuklarına Kuran'da geçen isimleri vermeyi tercih etmektedirler. Mihre ismi Kuran'da geçmemektedir. Buna rağmen Mihre isminin anlamında Kur'an-ı Kerim'e aykırı bir ifade bulunmamaktadır. Bu nedenle İslami açıdan kız çocuklarına verilmesinde sakıncalı bir husus yoktur. Ancak anlamının güzel olmasına rağmen henüz Türkiye'de kullanımı yaygınlaşmamış ve daha önce ifade ettiğimiz üzere yalnızca 19 kız çocuğunda bulunmaktadır.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False