GeriGündem MHP'li vekilden TBMM'de şok Hatay iddiası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MHP'li vekilden TBMM'de şok Hatay iddiası

MHP'li vekilden TBMM'de şok Hatay iddiası
refid:23490112 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Hatay'ın çok tanınmış bir ailesinin çocuğunun Suriyeliler tarafıından kaçırılmak istendiğini, ancak eylemin teşebbüste kaldığını ve Suriyelilerin tutuklandığını iddia etti.

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, "hem Reyhanlı ve hem Antakya'nın bu defa da bir sosyal bombanın üzerinde oturduğunu" savundu.
Çirkin, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Hatay'ın tanınmış ailelerinden birinin çocuğunun Suriyeliler tarafından kaçırılmak istendiğini ancak bu eylemin teşebbüs halinde kaldığını söyledi. Bu Suriyelilerin şimdi tutuklu olduğunu ifade eden Çirkin, "Bu çocuk kaçırılsaydı ne olacaktı?" diye sordu.

Suriye'den gelen ve mağdur durumda olanlara kendilerinin de yardım ettiğini anlatan Çirkin, "Ancak bu ne aymazlık, ne aptallıktır? Eleğe dönmüş Suriye sınırından hırsızı, katili, fidyecisi geliyor. Bu devlet nerede?" diye sordu.

Çirkin, ileriki günlerde benzer bir olay gerçekleştirildiğinde ve ortaya tepki koyulduğunda Reyhanlı halkının sığınmacılara karşı sert davranmakla suçlanacağını söyledi.

''NASIR ESKİOCAK'I MUHALİFLER TÜRKİYE'YE TESLİM ETTİ''

Reyhanlı saldırısıyla ilgili yakalanan Nasır Eskiocak'ın "muhalifler tarafından Türk yetkililere teslim edildiğini" öne süren Çirkin, "Eğer Reyhanlı'daki eylemi El Muhaberat yaptırdıysa, El Muhaberat gibi tecrübeli bir örgütün bu kişiyi saklayamayacak kadar acz içinde olduğunu ifade edemezsiniz" diye konuştu.

Antakya'da Alevi-Sünni kavgasının tezgahlanmak istendiğini söyleyen Çirkin, "Yine hem Reyhanlı ve hem Antakya bu defa da bir sosyal bombanın üzerinde oturuyor" dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle