MHP lideri Bahçeli saldırıyla ilgili konuştu

MHP lideri Bahçeli saldırıyla ilgili konuştu

Devlet Bahçeli, Esenyurt MHP seçim irtibat bürosu önünde meydana gelen olayda hayatını kaybeden Cengiz Akyıldız’ın cenaze töreni öncesi "Bu saldırı sonrasında çok değerli bir kardeşimiz mümtaz bir dava arkadaşımız 12 Eylül zulmünün çilesini çekmiş bir insan MHP İstanbul İl Teşkilatı’nın basın işlerinden sorumlu dava arkadaşımız hakkın rahmetine kavuşmuş, 5 dava arkadaşımız yaralanmıştır. Zannediyorum kısa bir süre içerisinde İçişleri Bakanı faillerin açıklanması yolunda bir basın duyurusu yapmak isteyebilir" dedi. Akyıldız'ın cenazesine katılan Bahçeli daha sonra dün açılışı yarım kalan MHP Esenyurt Seçim Bürosu'nu açtı. Burada partililere seslenen Bahçeli, 'sabırlı olacak ve çatışmalardan uzak duracaksınız' çağrısı yaptı.

Haberin Devamı

Basın mensuplarının, konuya ilişkin hükümet tarafından kendilerine bir bilgilendirme yapılıp yapılmadığını sorması üzerine Bahçeli, "Sayın İçişleri Bakanımız 11.00 civarında telefonla aramışlardır. İçişleri Bakanlığı emniyet güçleri olarak ne gibi bir çalışma yaptıklarını, nelere ulaştıkları hakkında samimi, açık, dürüstçe bilgi vermiştir. Zannediyorum kısa bir süre içerisinde İçişleri Bakanı faillerin açıklanması yolunda bir basın duyurusu yapmak isteyebilir. Onların bu çalışmalarına bizim müdahil olmamız doğru değildir. Kısa süre içinde bu failleri yakalanması, yargıya çıkarılmasında yanayız" diye konuştu.

CENGİZ AKYILDIZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI / FOTO GALERİ

BAHÇELİ’DEN SALDIRI AÇIKLAMASI / HÜRRİYET TV

"BU KARŞIT GRUPLAR KİMLERDİR?"

Bahçeli, medyayı da eleştirerek, "Bu tür olaylar her zaman olabiliyor. Siyasi yönden oluyor, faaliyetler sırasında oluyor, başka amaçlara yönelik olabiliyor. Basın, ahlaki yönden en doğru haberi vermek zorundadır. Eğer basın halkı aldatacak bir açıklamada bulunuyorsa Türkiye’nin baş belası medya demektir. Dün akşamdan bu yana bazı medya mensupları ’Karşıt görüşlü grupların çatışması’ olarak ifade ediyor. Adi bir suç olayı olarak görmeye çalışıyorlar. Bu karşıt gruplar kimlerdir? Türkiye’de üniversitede olay olur karşıt gruplar, sokakta olay olur karşıt gruplar. Peki bu karşıt gruplar kimdir? MHP’ye yöneltilmiş saldırılara karşıt gruplar olarak başlıyorsanız demek ki, karşıtlarda biri de MHP demektir. Öbür karşıt kimdir. Bu sorunun cevabını bulur kamuoyuna aktarırsanız medya olarak milletçe saygınlığınız devam eder. Bana şimdi sorarsanız karşı grup kimlerdi. Esenyurt’ta MHP ülkücü harekettir. Diğeri medyadır, PKK dır ve PKK ile işbirliği yapanlardır. Karşıt gruplar cümlesini her zaman kullanarak olayı basite indirmek, MHP’yi bir başkalarının seviyesine düşürmek alçaklığından medya kurtulmalıdır. Bundan sonra MHP’nin karşıtı PKK’dır ve medyadır" dedi.

Haberin Devamı

MHP lideri Bahçeli saldırıyla ilgili konuştu
CENGİZ AKYILDIZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

"MELİH GÖKÇEK BENİM MUHATABIM DEĞİLDİR"

Bahçeli, saldırı sonrası Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in yanı sıra bazı CHP Milletvekileri ve sivil toplum kuruluşları tarafından aranarak, başsalığı dilediklerini söyledi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in "Seçimlere 15 gün kala bazı suikastler yaşanabilir" sözleri hatırlatılınca Bahçeli, "Melih Gökçek benim muhatabım değildir. Hangi suikasti, kim, nasıl yapacaksa görmek isteriz. Türkiye’deki asayiş meselesinde sorumlu AKP’dir. Melih beyin bu manada bilgisi varsa, bugünkü iktidarın çok yakın mensubudur, iktidarın her kanadı ile direkt teması olan bir kişidir, böyle suikast bilgisine sahipse artık savcı, hakimler devrede olmadığına göre, Başbakan ’Gel bakalım bana bilgi ver, savcıyı hareket geçireyim’ demesi lazım" diye konuştu.

Haberin Devamı

EDİRNEKAPI ŞEHİTLİĞİ'NDE DEFNEDİLDİ

Cengiz Akyıldız'ın cenaze namazı Fatih Camii'nde kılındı. Namazdan sonra Akyıldız'ın cenazesi omuzlara alınarak tekbirler eşliğinde cenaze aracına konuldu. Akyıldız'ın cenazesi, Edirnekapı Şehitliği'ne defnedildi.

Cenaze namazına Bahçeli'nin yanı sıra MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM Başkanvekili Meral Akşener, MHP Genel Başkan Yardımcıları Şefkat Çetin, Celal Adan, Atilla Kaya, Zuhal Topçu, Semih Yalçın, partinin bazı milletvekilleri, merkez yönetim kurulu üyeleri, İstanbul İl Teşkilatı üyeleri, ilçe belediye başkan adayları, İstanbul Bağımsız Milletvekili İhsan Barutçu ve partililer katıldı.

Cenazeye CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ve Balyoz davasından hüküm giyen MHP Milletvekili Engin Alan ise çelenk gönderdi.

Haberin Devamı

Öte yandan cenaze Edirnekapı Şehitliği'ne götürülürken, yol üzerinde bir grup zafer işareti yaparak kaçmaya başladı. Katılımcılar bu gruba saldırmak istedi. Zafer işareti yapan küçük grup, Fevzipaşa Caddesi üzerine bulunan bir turizm acentasına girdi. Cenazeye katılanlardan bazıları burayı taşlarken Çevik Kuvvet'in araya girmesiyle olaylar sona erdi.


BAHÇELİ ESENYURT'A GİTTİ SEÇİM BÜROSUNU AÇTI

Devlet Bahçeli, milletvekilleri ve çok sayıda partili Akyıldız'ı son yolculuğuna uğurladıktan sonra esenyurt'a gitti.

Esenyurt seçim ofisinin açılışını yapan Devlet Bahçeli burada yaptığı konuşmada partililere şu mesajları verdi:

30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan seçimler nedeniyle Esenyurt’ta MHP’nin seçim iletişim merkezinin açılışı için dün bir araya gelmiştiniz ancak bazı kendini bilmez sağa sola saldıran bir güruh sizin demokratik hakkınız kullanımız sırasında adice alçakça arkadan saldırmıştır.

Haberin Devamı

Bu saldırı nedeniyle davamızın çok değerli bir şahsiyeti İstanbul teşkilatımızın basın işlerinden sorumlu arkadaşımız hakkın rahmetine kavuşmuş 5 ülküdaşım da yaralanmıştır.

MHP olarak bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ancak mücadelemiz devam ediyor. Dün açılması gereken seçim büromuzu aziz arkadaşımızın toprağa verilişinden sonra sizlerle bugün açmış oluyoruz.

Biraz evvel saldırıya uğramış kardeşlerimi gördüm. Durumları gayet iyi.

Sizden biraz sabır istiyorum. Sizlere gönülden seslenmek istiyorum. Ülkemiz 11 yıldan bu yana siyasi iktidar tarafından yönetilmektedir. Bu yönetim başarılı olamamıştır.

Demokratik açılım denen bir zırvayla Türkiye’de insanlarımızı aldatmaya ve küresel güçlerin oyunlarına yalakalık yapmak gibi tarih bir hatayı beraber işlemiştir.

Haberin Devamı

PKK’nın hedefi olan bir sonuca hizmet etmek için Oslo’dan bugüne kadar tavizle vermiştir.

Bu ülke bizimdir bu millet bizimdir bu devlet bizimdir. Türkiye’nin kaostan kurtulması ülkücünün görevidir.

Ülkücünün önünü kesmeye çalışanlara görev teslimi yoktur göreve hızla devam etmeliyiz.

Sabırlı olacaksınız, çatışmalardan uzak duracaksınız. Üç hilalin damgasını sandığa vuracaksınız…

Haberle ilgili daha fazlası: