MHP lideri Bahçeli: Çıbanın başı kaçak sarayda

MHP lideri Bahçeli: Çıbanın başı kaçak sarayda

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kuran ile kürsüye çıkmasına sert tepki göstererek, “Siirt’te yüce kitabımız Kuran’ı alıp kürsüye çıkması, tarihte eşi olmayan bir istismar felaketidir. Kuran’la büyüyen, ayetlerle dalga geçenlere kol kanat gerer mi? Müslüman Türk milleti bu riyakârlığı affetmez, kul unutsa da Allah bağışlamaz. Rüşvet ve yolsuzlukla kirlenmiş ellerin Kuran’a uzanması, günahkârlığın ötesinde münafıklık alametidir. Türkiye, besmele ile soygun yapanları ilk kez görmüştür” dedi.

Haberin Devamı

Geçen pazar günü partisinin seçim beyannamesini açıklayan Bahçeli, dün seçim gezilerine de Çankırı, Kastamonu ve Sinop’tan başladı. Özetle şu mesajları verdi:
Milletimiz kutuplaştırılmaktadır. Sorumlu suçlu AKP’dir, çıbanın başı kaçak ve karanlık saraydadır. Erdoğan başkanlık sistemini kabullendirmek için uğraşmaktadır. Erdoğan alenen Türkiye’nin karşısına geçmiştir. Anayasal yetkilerini, anayasal düzeni yıkmak için kullanmaktadır. Saray merkezli ihanet seansları olağanüstü sıklaşmıştır. Erdoğan PKK takviyeli başkanlık rüyasını gerçeğe dönüştürmek istemektedir. Erdoğan, AKP’nin fiili eş genel başkanı gibi siyaset yapmaktadır. Düzmece açılışları bahane ederek muhalefete çatmakta, başkanlık propagandası yapmaktadır. Anayasayı defalarca ihlal etmiştir, tarafsızlığını kaybetmiştir. Tükenmişliğini örtbas etmenin çabasındadır. Oy dilenciliğine soyunmaktadır. Türk milleti 7 Haziran’da başkan, diktatör, kral, sultan, şah, emir seçmeyecektir. Erdoğan’a makam, mevki ihdas edilmeyecektir...

Hitler demokratik yollardan seçilmişti

Erdoğan sandığı görünce birden bire değişti. HDP ve PKK ile sanal gerilim oluşturdu. Yeni bir yalan rüzgarı estirdi. PKK’nın siyasi uzantısı partinin seçimlere parti olarak girme kararı da bu oyunun bir parçasıdır. PKK partisi yüzde 10 barajını geçerse, daha büyük bir güçle Meclis’e girecek ve AKP’nin sayısal eksiğini tamamlayarak yeni Anayasa’yı birlikte yapacaklardır.

Erdoğan’ın dünya üzerinde gitmediği yer sadece Antarktika kalmıştır ki, yakında oraya gitmesi de an meselesidir. Esad dost iken hasım olmuş, Putin ihalesiz aldığı işlerle sırtı sıvazlanmış ve şimdilik gönlü edilmiştir. Erdoğan baştan ayağa Türkiye’ye zarardır. Erdoğan yanlışın içinde, yalancılığın koynundadır.

‘Seçilmişten diktatör olmaz’ diyerek cahilliğini göstermektedir. Hitler demokratik yollardan seçilmişti, fakat milyonlarca insanın hayatına mal olmuştur.


Haberle ilgili daha fazlası: