MHP Genel Başkanı Bahçeli: Bir senaryo ile üstümüze geliniyor, hesaplaşacağız

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mayıs 27, 2024 14:12

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cumhur İttifakı'nı zafiyete uğratmak, terör örgütünün siyasi uzantısına yönelik milli tepkimizi zayıflatmak, sorgulatmak ve soğutmak maksadıyla; bir senaryo kapsamında üzerimize gelenlerin, gürültü çıkaranların, yumuşak karnımızı yoklayanların, dış bağlantılı ajanlarla işbirliği halinde Türk düşmanlarına taşeronluk yapanların alayını birden şehitlerimizden aldığımız ilhamla her seviyede karşılayıp paramparça etmek ecdadımıza, tarihimize ve milletimize hayat, haysiyet ve nimet borcumuzdur" dedi.

Haberin Devamı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkücü Şehitleri Anma Günü nedeniyle Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından dua eden Bahçeli, şehit isimlerinin yazılı olduğu alana karanfil bıraktı. Bahçeli, "Kahramanlar, bir maceranın değil bir mefkurenin bayraktarlarıdır. Tadımlık heveslerin değil doyumluk hedeflerin peşinden ardı sıra gidenlerdir. Nitekim ülkücü şehitlerimiz gözümüzün nuru, gönlümüzün suru, davamızın nur yüzlü kahramanlarıdır. Onlar minnet etmeden yaşadılar. Onlar boyun eğmeden var oldular. Kimisinin yaşı 18'di, kimisi 20'sinde, kimisi 40'ında, 50'sinde. Her birisi tertemiz kanlarıyla bu cennet vatanı suladı. Her birisi milli ve manevi değerlerle şuur kazandı. Destan oldular, dilden dile anlatıldılar. Duruş oldular, nesilden nesile anıldılar. Mücadele oldular, devirlerin ve dönemlerin üstünden atladılar. Şehadet şerbetinden yudum yudum içip milletimizin ve ülkemizin önünü aydınlattılar. Merhum Yahya Kemal'e göre, 'Milliyetini idrak eden millet ölüleriyle birlikte yaşar.' Ülkücü şehitlerimiz elbette ölmedi, bilakis onlar diridir, bunu yalnızca biz görmüyoruz ve bilmiyoruz. Hedeflerimizin rotasını ruhen beraberce çiziyor, mahşer günü geldiğinde onlarla kucaklaşmanın hasretini çekiyoruz. Onlara mahcup olmak istemiyoruz. Bu nedenle hain saldırılara cesaretle direniyor, yalan ve iftiralara göğüs geriyor, davamızın mukadderatını dört başı mamur şekilde müdafaa ve muhafaza ediyoruz. Ülkücü olmanın zor, ülkücü kalmanın daha zor olduğu bir zamanda, ülkücü görünen, ülkücülükten geçinen, ülkücülüğü meslek edinen muhterislerin kirli oyunlarını da teker teker bozuyoruz. Geçmişte ülkücü şehitlerimizin dökülen kanlarında ağır vebali bulunan malum çevrelerin bugünlerde strateji değiştirip içimizi karıştırmaya, aramıza sızmaya, hatta varlığımızı kundaklamaya teşebbüs etmelerini hayretle, nefretle ve dikkatle takip ediyoruz. Dünün ülkücü katillerinin dönüp dolaşıp sözde ülkücü savunması yapması tam bir yutturmacadır. Yeni yüzyılda, ülkemizin huzur, barış ve güvenliğinin sağlam esaslara bağlanması adına, maskelenmiş menfur yüzlerin deşifresi amacıyla, bunun yanı sıra elinde ve vicdanında ülkücü kanı taşıyan alçaklarla kesif bir hesaplaşmayı buradan teklif ediyor, buna da hazır olduğumuzu açıklıyorum" diye konuştu.

Haberin Devamı

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Bir senaryo ile üstümüze geliniyor, hesaplaşacağız

Haberin Devamı

'MÜFTERİLERLE HELALLEŞMEYECEĞİZ'

Bahçeli, "MHP ve Ülkü Ocakları düşmanlığının sahnesine dönüşen gazete ve televizyonlarda, yurt içinden veya yurt dışından katılarak itibar cellatlığına soyunan, haksız ve hayasız iddialarda bulunan, şerefsizliğin kisvesine bürünen kimler varsa, mahkemede dinlenmelerini, ifadelerinin alınmasını, şayet varsa tevsik edilmiş bilgi, belge ve bulgularını mahkemeye sunmalarını istiyor, bu hususta adli müracaatımızı en kısa sürede gerçekleştireceğimizi şehitlerimizin manevi huzurunda ilan ediyorum. Hesaplaşacağız, sonuçta ise muhasım müfterilerle kesinlikle helalleşmeyeceğiz. Allah’ın izniyle bunların hepsinin üstesinden geleceğiz. Münafık tezgahların, müşrik planların, melun ve maske takmış komünist taktiklerin kutlu davamız etrafında döşemeyi amaçladığı nifak ve fesat mayınları, yakında bizatihi faillerini patlatacak, hepsini birden rezil rüsva edecektir. Bilirkişilik taslayan, istismar ve ihanet şantiyesini ufkumuzun aydınlığına kurmak için adeta mekik dokuyan kokuşmuş zevatın kuyruk acısını biliyor ve onların bu acısını daha da şiddetlendirmek amacıyla bir çalışıyorsak bundan sonra bin çalışacağımızın ihlal edilmeyecek sözünü veriyorum. Cumhur İttifakı'nı zafiyete uğratmak, terör örgütünün siyasi uzantısına yönelik milli tepkimizi zayıflatmak, sorgulatmak ve soğutmak maksadıyla; bir senaryo kapsamında üzerimize gelenlerin, gürültü çıkaranların, yumuşak karnımızı yoklayanların, dış bağlantılı ajanlarla iş birliği halinde Türk düşmanlarına taşeronluk yapanların alayını birden şehitlerimizden aldığımız ilhamla her seviyede karşılayıp paramparça etmek ecdadımıza, tarihimize ve milletimize hayat, haysiyet ve nimet borcumuzdur" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Bir senaryo ile üstümüze geliniyor, hesaplaşacağız

'TÜRK MİLLİYETÇİLERİYİZ'

Bahçeli, kendileri için imkansız diye bir şey olmadığına dikkat çekerek, "Bunu teyit ve tescil eden aziz şehitlerimizdir. Çay paralarının ödenmesinde zorluk çekildiği, buz gibi havalarda iki kişinin bir paltoyu giydiği, yurt odalarında, üniversite koridorlarında, cami avlularında, kahvehane köşelerinde bazen hüzünlü, bazen huzurlu, bazen buruk, bazen de bıçkın sohbetlerin yapıldığı, yere serilmiş gazete sayfaları üstünde ekmek, peynir, zeytinle karın doyurmaktansa gönüllerin doyduğu, omuzlanmış tabutların altında sicim gibi akan yaşların sadece göz pınarlarından değil, yüreklerden de aktığı dönemleri yaşamış, 'alemde şer bitmezse, Oğuz soyunda da er bitmez' diyerek var olmuş, davasını Allah'ın davası görmüş Milliyetçi-Ülkücü camiayı yolundan caydıracak hiçbir güç ve odak yoktur. Bu anlattıklarımın tanıkları hem şehitlerimiz hem de gazilerimizdir. Tükenmez heyecanlarımızın rehberliğinde, vatan, millet, Turan ve İ'la-yi Kelimatullah sevgisiyle çarpan kalplerimizle zillet ve zulüm esintisine sonuna kadar direnç göstermeye kararlıyız. Dün haklıydık, bugün haklıyız, yarın da hakkımızı alacağız. Türk'üz, Türkçüyüz, kaynağını Türk-İslam ülküsünde bulan Türk milliyetçileriyiz" dedi. 

 

BAKMADAN GEÇME!