GeriGündem MHP Denizli Milletvekili adayları 2018! MHP Denizli adayları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MHP Denizli Milletvekili adayları 2018! MHP Denizli adayları

MHP Denizli Milletvekili adayları 2018! MHP Denizli adayları
Abone Olgoogle-news

MHP Denizli Milletvekili Adayları, 24 Haziran Pazar günü öncesi yöre halkı tarafından araştırılan konular arasında yer aldı. Toplam 8 kişinin miletvekili adayı olarak seçilebileceği ilde, MHP Denizli Milletvekili adayları arasında iktisatçı,serbest meslek,avukat gibi meslek dalları yer alıyor. İşte, 2018 MHP Denizli Milletvekili adayları ve bazı bilgiler

Denizli'de oy kullanma işlemini gerçekleştirecek olan seçmenler, kentlerindeki adayları sorguluyor. Denizli MHP Milletvekili Adayları arasında kimlerin yer aldığı bilgisini edinmek isteyen vatandaşlar, sorgulamalarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. İşte, 2018 MHP Denizli Adayları ve seçim hakkında bazı bilgiler

DENİZLİ MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1 EMİN HALUK AYHAN -YÜKSEKÖĞRENİM-İKTİSATÇI
2 MEHMET UZ -ORTAÖĞRENİM- SERBEST MESLEK
3 FERUDUN ÜNAL -İLKÖĞRETİM- İŞADAMI
4 GÜLAY ÖZCAN -YÜKSEKÖĞRENİM-AVUKAT
5 MEHMET ALTINTAŞ -YÜKSEKÖĞRENİM-AVUKAT
6 FERUDUN GİRESUN -YÜKSEKÖĞRENİM-MÜFETTİŞ
7 EMRAH KOZAK -YÜKSEKÖĞRENİM-DİŞ HEKİMİ
8 ŞULE OCAKOĞLU -ORTAÖĞRENİM- ÖĞRENCİ

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde yurt içinde ve yurt dışında toplam 59 milyon 391 bin 328 seçmenin oy kullanabileceğini bildirdi. Güven, bu seçimde ilk defa seçmen olan 1 milyon 650 bin 171 kişinin oy kullanacağını bildirdi.  Yurt dışında 60 ülke ve 123 temsilcilikte sandık kurulacağını hatırlatan Güven, yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenlerin 36 gümrük kapısında oy kullanabileceğini açıkladı.

Güven, gümrük kapıları ve yurt dışı temsilciliklerde oy kullanma işleminin 7 Haziran'da başlayacağını hatırlatarak, seçmen sayısına göre bu ülkelerde 1-13 gün arası süreyle oy kullandırılacağını, 13 gün oy kullandırılan ülkelerde seçmenlerin oy kullanma işlemini son güne bırakmamalarının yoğunluk yaşanmaması için büyük önem taşıdığını vurguladı.

Bu haftanın Engelliler Haftası olduğunu dile getiren Güven, YSK'nin internet sitesinin engelli erişimine tam anlamıyla uygun hale getirildiğini anlattı.  Güven, 664 bin 326 engelli seçmen ile 75 yaş ve üzeri 2 milyon 473 bin 800 seçmenin, aileleriyle birlikte 5 milyon 333 bin 899 kişinin sandık alanlarının giriş katlarında oylarını kullanacağını aktardı.  Sadi Güven, ayrıca bu seçimlerde ilk defa yatağa bağımlı seçmenlerin oy kullanabilmeleri için 271 ilçede seyyar sandık kurulacağına dikkati çekti.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle