GeriGündem Metrobüs kaça kadar çalışıyor? Metrobüs saatleri 2021
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Metrobüs kaça kadar çalışıyor? Metrobüs saatleri 2021

Metrobüs kaça kadar çalışıyor? Metrobüs saatleri 2021

İstanbul trafiğini büyük oranda rahatlatan metrobüslerin sefer saatleri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Hem çok erken saatte hem de gece yarısı metrobüs kullanmak isteyen vatandaşlar, metrobüslerin çalışma saatlerini inceliyor. Peki, metrobüs kaça kadar çalışıyor? Metrobüs kaçta başlıyor? İşte, İstanbul için önemli bir ulaşım aracı olan metrobüs saatleri 2021

Metrobüsler ile ilgili en çok merak edilen konular arasında hafta içi/hafta sonu mesai saatleri bulunuyor. Bu içeriğimizden çalışma günleri ve metrobüslerin açılış kapanış saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz gibi, öğle arası başlangıç/bitiş saatlerini de öğrenebilirsiniz. Peki, metrobüs kaça kadar çalışıyor? Metrobüs kaçta başlıyor? İşte, İstanbul için önemli bir ulaşım aracı olan metrobüs saatleri 2021.

Metrobüs kaçta başlıyor, kaça kadar çalışıyor?

Metrobüsler 24 saat boyunca çalışmaktadır. Gece 01:00 – 05:30 saatleri arasında yarım saat veya 1 saat aralıklarla, sabah saatlerinde ise 1 ya da 2 dakika arayla sık sık geçmektedirler.

Fakat çalışma saatleri Koronavirüs vaka artışı ve vaka düşüşü ile illere göre değişebilir. Lütfen ilinizdeki İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarını takip ediniz.

Metrobüs saatleri 2021

Metrobüsler 24 saat boyunca çalışmaktadır. Ancak çalışma saatleri aralıkları sokağa çıkma yasağı saatlerine göre farklılık gösterebilir.

Metrobüs kaça kadar çalışıyor Metrobüs saatleri 2021

Metrobüs, metro ve otobüsün birleşimi ile ortaya çıkmış bir toplu taşıma aracıdır. Lastik tekerlekleri ile kendisine ayrılan şeritlerde çalıştığı için trafikte hızlı hareket edebilmektedir. Metrobüslerin diğer toplu taşıma araçlarıyla karşılaştırıldığında bazı önemli farklı özellikleri bulunmaktadır.

Örneğin, duraklar arasındaki mesafe diğer sistemlere göre daha uzundur, duraklar ön ödemelidir, yani yolcu durağa girerken ödeme yapmaktadır, yolcular tüm kapılardan iner ve binerler, yolcu kapasitesi daha fazladır. Bu özellikler nedeniyle metrobüslerin yolcu sayısı diğerlerinden daha yüksektir. Yolculuklar daha hızlı gerçekleştirilmektedir.Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False