GeriGündem Metin Göktepe ödülleri sahiplerini buldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Metin Göktepe ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ndeki (TGC) törenin sunuculuğunu üstlenen gazeteci Metin Uca, bugün Metin Göktepe'nin doğum günü olduğunu belirterek, ''Her doğum günü artık onun ölümsüzleştiği gün'' dedi.

Ödül Komitesi adına konuşan, Metin Göktepe davası müdahil avukatlarından Kamil Tekin Sürek de, davayı takip eden değişik kesimlerden insanların yakınlaşarak adeta bir komite oluşturduğunu ve davanın sona ermesinin ardından Göktepe adına bir haber ödülü düzenlenmesini kararlaştırdıklarını anlattı. Sürek, ''Metin Göktepe ödülleri, şimdiye kadar onun gibi gerçeğin peşinden koşan genç gazetecilere verildi'' diye konuştu.

Ödül töreninde, haber dalında, ''Korucular terör estiriyor'' başlıklı haberiyle birinciliğe değer görülen Doğan Haber Ajansı Diyarbakır muhabiri Faruk Balıkçı'nın ödülünü, eski TGC Başkanı Nail Güreli verdi.
Görüntülü haber dalında Afganistan'ın Mezar-ı Şerif bölgesindeki Cenk Kalesi'nde yaşananları anlatan çalışmalarıyla birincilik ödülünü kazanan, ancak İstanbul dışında görevde olmaları nedeniyle törene katılamayan NTV muhabiri Nevin Sungur ile kameraman Cumhur Çatkaya'nınödüllerini ise çalıştıkları kuruluşun İstihbarat Şefi Ali Güven aldı.

Susurluk davasıyla ilgili gelişmeleri ısrarlı takibiyle haber dalında Jüri Özel Ödülü'ne layık görülen Radikal Gazetesi muhabiri Adnan Keskin de ödülünü Metin Göktepe'nin annesi Fadime Göktepe'den aldı. 

''Gerçeğe dönüş'' başlıklı haberiyle Radikal Gazetesi muhabiri Ahmet Şık ile ''Gözaltında kayıp itirafı'' başlıklı haberiyle Günlük Evrensel Gazetesi muhabiri Serpil Kurtay'a da Jüri Özel Ödülü verildi.

Fotoğraf dalında ise Turkish Daily News Gazetesi muhabiri Selahattin Sönmez ''Yasa göz yaşarttı'' çalışmasıyla ödülün sahibi oldu. Bu dalda Jüri Özel Ödülü'nü ise ''Çıplak ayak'' ve ''Eylem'' adlı fotoğraflarıyla Milliyet Gazetesi muhabiri Ercan Arslan aldı.

Törenin ardından TGC Lokali'nde verilen kokteylle Göktepe'nin doğum günü kutlandı. Doğum günü için hazırlanan pastayı Göktepe'nin annesi Fadime Göktepe kesti.
   

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False