GeriGündem Meteorun Erzurum'da bulunduğu iddiası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Meteorun Erzurum'da bulunduğu iddiası

Meteorun Erzurum'da bulunduğu iddiası

Türkiye’nin doğu illerinde dün akşam yaşanan ve birçok kişi tarafından görülen göktaşının Erzurum’da bulunduğu iddia edildi. Mantar toplamak için dolaşan bir kişinin, oluşan derin çukurda bulduğu taşların göktaşı ile olan benzerliği dikkat çekiyor.

Dün akşam saat 20.30’dan itibaren göktaşı yağmuru, Türkiye’nin birçok şehrinde görüldü. Göktaşının yaydığı ışık Doğu Anadolu Bölgesi ve Doğu Karadeniz’de bulunan Erzurum, Erzincan, Ardahan, Trabzon, Rize, Artvin illerinin yanı sıra Elazığ, Bingöl, Diyarbakır, başta olmak üzere birçok şehirde de göründü.

Erzurum’un İspir ilçesinde mantar arayan doğasever Lokman Toptaş, ovanın ortasında oluşan derin çukurun içerisinde taşlar gördü. Çukurun içerisinde bulduğu yaklaşık 3 kilo ağırlığındaki iki parça taşın göktaşı olabileceğini düşündü. Göktaşını internetten araştıran Toptaş, elindeki taşın göktaşına benzediğini fark etti. 2 parça olan taşları muhafaza eden Toptaş, yetkililerle iletişime geçti.

Taşları bulan Toptaş, taşların göktaşına benzediğini ifade ederek, “Mantar için çıktığımız arazide bu taşlara rastladık. Orada bu taşları inceledik. Değişik taşlar olduğu için Erzurum’a getirdik hemen. Dün akşam göktaşı göründüğü için bunların benzerliğinden dolayı göktaşı olabileceğini düşündük. Şimdi yetkililerin incelemesini bekliyoruz. İncelemenin sonrası taşın ne taşı olduğu ortaya çıkacaktır” dedi.

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Trabzonlular, düştüğü iddia edilen göktaşını aramaya çıktılar

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False