Meteoroloji'den yeni hava durumu raporu: İstanbul, Ankara ve İzmir dahil 30 kente sarı uyarı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Haziran 03, 2023 09:09

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün beklenen kuvvetli yağışlar nedeniyle İstanbul, Ankara ve İzmir dahil 30 kente sarı kodlu uyarıda bulundu. Meteoroloji ani sel, yerel su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı. İşte 3 Haziran cumartesi hava durumu raporu...

Haberin Devamı

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya hariç Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya hariç) ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara'nın güneyi ve doğusu, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Çorum, Isparta, Burdur, Antalya'nın kuzey ve batı çevreleri ile Çanakkale'nin doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Meteorolojiden yeni hava durumu raporu: İstanbul, Ankara ve İzmir dahil 30 kente sarı uyarı

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Marmara'nın güneyi ve doğusu, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Çorum, Isparta, Burdur, Antalya'nın kuzey ve batı çevreleri ile Çanakkale'nin doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, yerel su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Haberin Devamı

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz'in doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması beklenmektedir.

Meteorolojiden yeni hava durumu raporu: İstanbul, Ankara ve İzmir dahil 30 kente sarı uyarı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün beklenen kuvvetli yağışlar nedeniyle İstanbul, Ankara ve İzmir dahil 30 kente sarı kodlu uyarıda bulundu.

İSTANBUL'DA KUVVETLİ YAĞIŞ

İstanbul'da sabah saatlerinden bu yana kuvvetli yağış aralıklarla etkili oluyor. 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!