GeriGündem Mesajı anladık
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mesajı anladık

Başbakan Tayyip Erdoğan, seçim sonuçları yüzde 90 oranında kesinleştiği zaman, saat 22.30 sıralarında AKP Genel Merkezi önünde toplanan partililere bir zafer konuşması yaptı. Erdoğan, şımarmayacaklarını söyleyip, "Sandıkta verilen mesajı anladık" diyerek, şöyle konuştu:

OYLAR AKP’DE BİRLEŞTİ Milletimiz önemli bir çoğunlukla AKP’yi tercih etmiştir. Bunun için oylarını AKP’de birleştirmiştir. Çok partili siyasi hayatımızda özellikle rahmetli Menderes’ten sonra ilk defa iktidarımız bu oy oranına ulaşmıştır. 52 yıl içinde hiçbir iktidar ikinci kez oylarını artırarak iktidarda kalamamıştır.

ŞIMARMAYACAĞIZ Bu başarı bizi şımartmak yerine omuzlarımızdaki sorumluluğu daha da artırmıştır. Milletimizden aldığımız güçle değerli vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Sizin sandıkta verdiğiniz mesajı anlıyoruz. Kime oy vermiş olursanız olun, oylarınız bizim için önemlidir. Tercihlerinize saygı duyuyoruz. Farklı tercihlerinizi demokrasinin gereği olarak görüyoruz.

HEDEFLERİMİZ BÜYÜK Birinci olan parti olarak bu zenginliği korumak bizim görevimizdir. Çünkü milletimizin emanetine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkacağız. Bize verdiğiniz görevi yerine getirmek için çalışacağız. Hepimizi birleştirmek için hedeflerimiz var. Demokratik, laik devletimizi daha da ileriye getirmek için hedeflerimiz var.

ÖDÜN VERMEYECEĞİZ Cumhuriyetin temel ilkelerinden asla ödün vermeyeceğiz. Bu hedefe ancak birlik ve bütünlüğümüzü her şeyin üzerinde tutarak ulaşacağız. Cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ün gösterdiği hedefe ulaşmak, Cumhuriyetin 100’üncü yılında ulaşmak ilk hedefimiz olacak. Bugün sandıktan çıkan sonuç da bizde değişime devam demiştir.

AB HEDEFİNE DEVAM Milletimizin bu seçimlerde ortaya koyduğu güçlü onayla, Cumhuriyetimizin hedefi olan AB hedefini yerine getirmek için çalışacağız. Milletimizin yüksek karakteri yine rehberimiz olacaktır. Çağdaşlaşma hedeflerimizin takipçisi olacağız. Demokratik ve ekonomik hedefleri ısrarla takip edeceğiz. Dikleşmeden dik durmak, düşman kazanmadan dost kazanmak yine ilkelerimiz olacak.

ÇETELER VE TERÖR Terör örgütüne karşı mücadelemiz, milletimizden aldığımız güçle sürecek. Bunun için her şeyi zamanında yapmaya kararlı olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Çeteler başta olmak üzere huzuru hedef alan herkese karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Gördüğünüz gibi çeteler ve mafya bir bir çöktü çöküyor.

PARTİLERİ KUTLARIM Seçimin huzur içinde tamamlanması için görev yapan polis ve askerimize gönülden teşekkür ediyorum. Yüksek Seçim Kurulu’na ve mülki amirlerimize ve sandıklarda görev alanlara teşekkür ediyorum. Türkiye bu seçimle yeni bir ak sayfa daha açmıştır. Yeni dönemde Meclis’te temsil edilecek tüm siyasi partilerimizi kutluyorum.

KIRGIN DEĞİLİM KAPIMIZ HERKESE AÇIK Herkesi bu yeni sayfanın gerekleriyle hareket etmeye davet ediyorum. Ben kimseye kırgın değilim. (Bu sırada CHP yuhalandı) Lütfen! Onlar meydanlarda kaldı. Kapımızın herkese açık olduğunu ifade etmek istiyorum. Nihayet hepimiz millet için varız. Allah yardımcımız olsun. Her şey Türkiye için.

Partililere alkış

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile eşi Hayrünisa Gül, AKP Genel Merkezi’ne birlikte geldi. Erdoğan ve Gül çifti, genel merkeze gelişlerinde partililerin sevgi gösterileriyle karşılandılar. Erdoğanlar ve Güller, büyük bir mutluluk içinde kendilerini alkışlayan kalabalığın sevgi gösterisine, alkışla karşılık verdiler.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle