GeriGündem Mehmet Şimşek 'an itibariyle' isimlerini koydu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mehmet Şimşek 'an itibariyle' isimlerini koydu

Mehmet Şimşek 'an itibariyle' isimlerini koydu
refid:25738581 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

İKİZ bebek mutluluğu yaşayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kızlarına Azra Esma ve Sare Nur ismini koydu.

27 Ocak’ta Bayındır Hastanesi’nde ikiz kız bebekleri dünyaya gelen Mehmet Şimşek ile eşi Esra Şimşek, kızlarının isimlerini belirledi.

Kabinenin çocuklu bakanları arasına katılan Bakan Şimşek, kızlarına Azra Esma ve Sare Nur ismini koyduklarını açıkladı. Şimşek, bir grup gazeteciye yaptığı açıklamada ikizlerin ismini eşiyle birlikte belirlediklerini belirtti.

Hastanede geçen ilk gecede bebeklerin kendilerini uyutmadığını söyleyen Bakan Şimşek, “Doğum iznini neden kullanmadınız?” sorusuna “Bakan olunca izin yapmak zor” yanıtını verdi. Bebeklerin sağlığının son derece iyi olduğunu belirten Şimşek, fırsat bulduğunda bebeklerin bakımına yardım ettiğini de bildirdi.

2010 yılında Esra Şimşek’le evlenen Şimşek, bebeklerin görüntüsünü ilk olarak Twitter’da takipçileriyle paylaşmıştı. Hastane odasında ikiz bebeklerini kucağına alarak poz veren Şimşek, Twitter’dan “An itibarıyla iki evlat sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Allah bahtlarını açık etsin, sağlık ve mutlulukla” demişti. Hastaneden çıkar çıkmaz Bakanlar Kurulu toplantısına geçen Şimşek, mutluluğunu kabine arkadaşlarına baklava dağıtarak göstermişti.

Twitter hesabından bu mutlu haberi paylaşan Şimşek, "An itibarıyla iki evlat sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Allah bahtlarını açık etsin, sağlık ve mutlulukla" demişti.

Mehmet Şimşek an itibariyle isimlerini koydu Mutlu haberi böyle paylaştı

False