GeriGündem Mehmet Sepil kimdir nereli kaç yaşında?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mehmet Sepil kimdir nereli kaç yaşında?

Mehmet Sepil kimdir nereli kaç yaşında?
Abone Olgoogle-news

Kulüpler Birliği Başkanlığı'ndan 9 Eylül 2020 tarihinde istifa eden Mehmet Sepil, kamuoyunıun da gündeminde yer aldı. Göztepe kulübünün başkanlığını yapan Mehmet Sepil, yaklaşık 500 milyon dolarlık serveti ile Türkiye'nin en zengin iş insanları arasında yer almaktadır. Peki, Mehmet Sepil kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, Mehmet Sepil hakkında merak edilen bilgiler

Göztepe'yi 7,5 milyon dolara satın alan Mehmet Sepil, kulübün başkanlık görevini yürütmektedir. ODTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra pek çok projede görev alan Mehmet Sepil, 2. Lig'den aldığı kulübü yapılandırarak Süper Lig'e çıkarmıştır. Peki, Mehmet Sepil kimdir nereli kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

MEHMET SEPİL KİMDİR?

Mehmet Sepil, 8 Mart 1955 tarihinde İzmir'de dünyaya gelmiştir. Mehmet Sepil, Ankara'da Orta Doğu ve Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezunudur.

Sepil, yine ODTÜ'de Kıyı ve Liman Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. 30 yıldan fazla inşaat mühendisliği, inşaat ve yüksek teknoloji şirketlerinde mali ve idari yöneticiliği yapan Sepil, NATO, ABD ve Türk hükümeti ile ilgili özel sektör projelerinde çalıştı. 2011'de İngiliz şirketi ile birleşmesine kadar Irak'ta faaliyet gösteren bir petrol şirketinin CEO'luğunu yapan Sepil, 2012 verilerine göre 500 milyon dolarlık servetiyle Türkiye'nin en zengin 34. iş adamı olarak belirlenmişti.

Ayrıca Sepil'in, Ege mutfağını dünyaya tanıtma hedefiyle kurduğu bir restoranlar zinciri bulunuyor. İzmir, Alsancak'ta Mancar isimli bir mekanı vardır. Mehmet Sepil ayrıca Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) üyesidir. İşleri nedeniyle bütün dünyayı gezdiği bilinir.

Bir dönem Japonya'da okumayı istemiş ancak ailesi izin vermemiştir. Genellikle takım elbise giymek yerine spor ve modern giyinmektedir. 3 Kasım 2017 tarihinde 98 yaşındaki annesi Aliye Sepil hayatını kaybetmiştir. 

2014 yılında Göztepe'yi 7,5 milyon dolar karşılığında satın almış ve kulübün bütün borçlarını üstlenmiştir. Kulüp içerisinde ciddi bir yapılandırma başlatmıştır. 3 yıl içerisinde Göztepe'yi 2. Lig'den, Süper Lig'e çıkarmış ve kulübün 14 yıllık Süper Lig hasretine son vermiştir.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle