GeriGündem Mehmet Öcalan İmralı Adası'na gidiyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mehmet Öcalan İmralı Adası'na gidiyor

Mehmet Öcalan İmralı Adası'na gidiyor
refid:25144243 ilişkili resim dosyası

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, ağabeyi ile görüşmek için İmralı Adası'na gitmek üzere Gemlik'e geldi.

İmralı Adası’ndaki Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde tutulan Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, aynı cezaevinde bulunan hükümlülerden Şeyhmus Poyraz’ın kardeşi Felek Cızlaşmak ve Cumali Karsu’nun vasisi Pervin Oduncu, bugün saat 08.30’da İmralı ile deniz ulaşımının sağlandığı Gemlik Jandarma Komutanlığı’na geldi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mehmet Öcalan, adadan dönüşte paylaşılacak bir konu olduğu takdirde bunu aktaracaklarını belirterek, şöyle dedi:

"ÖCALAN’IN KATKISINI SÖYLESELERDİ DAYA İYİ OLACAKTI"

"Burada şöyle söyleyebiliriz. İki günden beri her şey malum. Diyarbakır’daki ne isim koyarsak koyalım, Başbakan, hükümet yetkilileri oraya gitti. Bu süreçle ilgili bazı iyi şeyler söyledi. Umarız ki Başbakan söylediklerini yapar, ona güç vererek bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz. Diyarbakır’daki buluşmayı herkes izledi. Bazı şahsiyetler gelmiştir. Süreci götüren mimar, evet devlet ve hükümettir. İkincisi ise serok (Başkan) Öcalan’dır. Bu kadar katkı koyan serok Öcalan’dır. Aralarında sözleşme yapmış gibi hiç birisi söylememiştir. Öcalan’ın katkısını söyleselerdi çok daha iyi olacaktı."

Mehmet Öcalan ve diğer mahkum yakınları jandarmadaki işlemlerin ardından Gemlik Limanı’ndan İmralı’ya gidecek. Abdullah Öcalan ve diğer PKK’lı mahkumların, her ayın 2 ve 4’üncü pazartesi günleri birinci dereceden yakınlarıyla 1 saat görüşme hakkı bulunuyor.

ADAYA HAREKET ETTİLER

İmralı Adası’ndaki Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde tutulan Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, aynı cezaevinde bulunan hükümlülerden Şeyhmus Poyraz’ın kardeşi Felek Cızlaşmak ve Cumali Karsu’nun vasisi Pervin Oduncu, Gemlik Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemlerin ardından deniz yoluyla adaya hareket etti. Mehmet Öcalan ve diğer mahkum yakınlarının İmralı’daki görüşmeden sonra akşam saatlerinde Gemlik’e dönmeleri bekleniyor.


False