Meclis'te uyuyan Uğur Işılak'tan açıklama geldi

Mecliste uyuyan Uğur Işılaktan açıklama geldi

AK Parti İstanbul Milletvetili Uğur Işılak, Meclis'e üçüncü gelişince uyuyakaldı. Işılak gözlerini açar açmaz telefonuna sarıldı ve ilk açıklamasını hurriyet.com.tr'ye yaptı.

Haberin Devamı

Meclis Genel Kurulu yaşanan terör olaylarının ardından olağanüstü toplandı. Genel Kurul’a daha önce yemin töreni ve Meclis Başkanı seçimi için gelen Ak Parti’nin yeni milletvekili Uğur Işılak salonda uyuyakaldı.

Mecliste uyuyan Uğur Işılaktan açıklama geldi

İLK AÇIKLAMA HURRİYET.COM.TR'YE

TBMM Olağanüstü Genel Kurulu'nda uyuyakalan İstanbul Milletvekili Uğur Işılak gözlerini açar açmaz telefonuna sarıldı. Işılak, ilk açılmayı hurriyet.com.tr'ye yaptı.

Işılak "Ülkemizin içinde bulunduğu durum nedeniyle 5 gündür 2-3 saat uykuyla duruyorum. Dolayısıyla bu yorgunlukla 10-15 saniye bir kestirme oldu. Özellikle şunu söylemek isterim ki yaşadığımız şu son bir haftalık süreçte bir horul horul uyuyanlar var bir de harıl harıl çalışanlar var. Ben de bu sorunları çözmek için o harıl harıl çalışanlardan biriyim. Böyle olunca bazen mecliste, bazen okulda, bazen misafirlikte böyle kestirmeler olabilir. Bunu çok abartmamak lazım. Suistimal etmemek lazım" dedi.

Mecliste uyuyan Uğur Işılaktan açıklama geldi
Uğur Işılak uyuyakaldı

TWITTER'DAN MESAJ

Haberin Devamı

Işılak gelişmeler üzerine Twitter'den yazdığı mesajda "Vatanseverin uykusu, hainin uyanıklığından evladır" dedi.

Mecliste uyuyan Uğur Işılaktan açıklama geldi

"MECLİS'E UYUMAYA GİTMİYORUM"

Işılak, daha önce Türkiye Gazetesi'ne verdiği röportajda Meclis'e uyumaya gitmiyorum demişti. İşte röportajın o bölümü:

Meclis'te ne yapacaksınız? Kişisel projeleriniz var mı?
Meclis'e uyumaya gitmiyorum. Belli hayallerle gidiyorum. Sanat adamının sanatsal endişeleri vardır tabii ki. Tasavvur olarak da sanatsal ve medeniyet tasavvuru olabilir. Bunları gerçekleştirmek için gidiyoruz. Bir sanatkâr duyarlılığıyla inşallah bütün sanatçıların taleplerini en üste iletmek vazifem olacak. Sadece iletmekle kalmayıp makul projelerin gerçekleşmesine vesile olacak nitelikte çalışmalar yapmak üzere oraya gidiyoruz.

Asıl hedef, yeni bir medeniyet ve sanat algısını oluşturmak. Son 50 yıl içerisinde kültürel, tarihî, geleneksel yapımızı taşıyan sanat eserlerine çok fazla rastlamak mümkün değil. Yurt dışında dizilerimiz izleniyor. Dilimizi öğrenenler oluyor bu vesileyle. Bunlar bizi mutlu ediyor ancak üzen tarafı da var. Kültürümüz ve tarihimiz yanlış yansıyabiliyor. Dizi ve sinema sektöründe, müzik ve tiyatro alanında çok şeyler yapabilmemiz lazım. En azından nitelikli ve derdi olan insanlara yol açmak lazım. İnşallah göreve geldikten sonra bu kapıları aralamak için var olacağız.