MEB tablet başvurusu nasıl yapılır? 2021 MEB tablet başvurusu için önemli detay!

Güncelleme Tarihi:

MEB tablet başvurusu nasıl yapılır 2021 MEB tablet başvurusu için önemli detay
Oluşturulma Tarihi: Şubat 15, 2021 15:02

MEB tablet başvurusu için internet üzerinden sorgulamalar devam ediyor. Uzaktan eğitim süreci dolayısıyla dezavantajlı konuma düşen öğrencilere tablet dağıtımı gerçekleştiren MEB, bu işlemi belirli periyodlara göre uyguluyor. Peki, 2021 MEB tablet başvurusu nasıl yapılır? İşte, MEB tablet başvurusu için merak edilen bazı bilgiler

Haberin Devamı

MEB tablet başvurusu, okulların açılmasıyla birlikte gündemde yer almaya devam ediyor. Pek çok şubede uzaktan eğitim sürecine devam edilmesi dolayısıyla MEB tablet başvurusu ile gerekli ekipmanları edinmek isteyen vatandaşlar, internet üzerinden başvurusu süreci ve koşulları için araştırmalarını gerçekleştiriyor. Peki, MEB tablet başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

MEB TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

MEB tablet başvurusu için açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı, dağıtımın İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin gerçekleştirdiği belirlemeler yapılacağını ifade etti. Sosyal medya üzerinden ve alakasız internet siteleri üzerinden yayınlanan yanıltıcı başvuru ekranlarına ise itibar edilmemesini ifade etti.

Dolayısıyla MEB tablet başvurusu yapılmayacak olup, Milli Eğitim Müdürlüklerinin belirleyeceği ihtiyaç sahibi ailelere otomatik olarak dağıtım gerçekleşecek.

Haberin Devamı

MEB TABLET DAĞITIMI NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 29 Ocak'ta tablet dağıtımının gerçekleştirildiği illerin yöneticileri ile video konferans yöntemiyle bir araya geldi. Bakan Selçuk, uzaktan eğitimde internet ve cihaza ulaşamayan tek bir çocuğun dahi kalmaması için çaba sarf ettiklerini belirterek, "TRT EBA televizyonu kanallarımız, yaklaşık 14 bin 500 EBA destek noktamız ve zorlu kış koşullarında bile Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklar için yollarda olan 167 EBA mobil destek aracımızla okulu, çocuklarımızın bulunduğu yere taşıyoruz. İlk aşamada 500 bin olarak planlanan tablet bilgisayar desteğini gerçekleştirdik. Sözümüzü tuttuk; ama daha çok çocuğumuza ulaşma gayretimiz devam ediyor. Önümüzdeki hafta yeni hedefimiz için yola çıkıyoruz. Şubat ayı sonuna kadar 600 bin tablet bilgisayarı öğrencilerimize ulaştırmış olacağız" dedi.

MEB tablet başvurusu nasıl yapılır 2021 MEB tablet başvurusu için önemli detay

Bakan Selçuk, konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Tablet dağıtımlarında her hafta daha çok öğrencimize ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Ocak ayı bitmeden söz verdiğimiz gibi 500 bin tabletin dağıtımını tamamladık. Yeni hedefimiz, Şubatta 100 bin tableti daha çocuklarımıza ulaştırmak. Hep birlikte daha fazlasını başaracağız" ifadesini kullandı.

Haberin Devamı

ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Bakanlığın öğrencilere ulaştırdığı tablet bilgisayarlarda, öğrencilerin uzaktan eğitim için ihtiyaç duyduğu 25 GB kotalı internet paketi de bulunuyor. 100 bin ek tablet desteği de yine başvuru gerekmeksizin ailenin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı ve öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Öte yandan başvuru esasları ile ilgili daha önce Bakan Selçuk açıklama yapmıştı. Öğrenci veya velilerinin tablet bilgisayar için herhangi bir başvuruda bulunmalarına gerek olmadığını kaydeden Bakan Selçuk, ailelerin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi, öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler doğrultusunda resmi veriler üzerinden Bakanlıkça hazırlanan strateji çerçevesinde dağıtımların gerçekleştirileceğini sözlerine eklemişti.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!