GeriGündem Marmaris'te yine jet-ski dehşeti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Marmaris'te yine jet-ski dehşeti

Marmaris'te, yasağa rağmen kıyıdan kiralanan bir jet-ski, Avusturyalı anne oğulun bulunduğu kanoya çarptı, 9 yaşındaki Christian Riepl beyin kanaması sonucu can verdi.

Magic Life Otel'e 29 Ağustos'ta gelen Avusturyalı ailenin tatilini kabusa çeviren olay, önceki gün akşam saatlerinde meydana geldi. Susanne Riepl, Yalancı Boğaz mevkiindeki otelin önünden kano kiralayarak, oğlu Christian ile birlikte kıyıdan 50 metre kadar açıldı. Anne-oğul keyifli gezinti yaparken, yaklaşan felaketi fark edemedi. Yönetimindeki jet-skiyle gezerken kontrolünü kaybeden Serkan Canpolat, kanoya hızla çarptı, anne oğul denize düştü. Çevreden yetişenler tarafından kurtarılıp Marmaris Ahu Hetman Hastanesi'ne getirilen yaralılardan Christian'ın beyin kanaması geçirdiği anlaşıldı. Küçük turist, doktorların çabasına karşın kurtarılamadı. Annenin durumunun iyi olduğu bildirildi.

YASAKLAR KİMİN İÇİN

Su sporları işletmecilerinin, müşterisini tekneyle kıyıdan 200 metre açığa götürüp, jet-skiyi orada teslim etmesi gerekirken, Magic Life Oteli önündeki deniz sporları merkezi işletmecisi Barbaros Yücel'in bu kurala uymadığı öne sürüldü. Serdar Canpolat'ın, jet-skiyi kiralayıp karadan teslim aldığı belirtildi. İşletmeci Yücel ile jet-skiyi kullanan Canpolat, jandarma tarafından gözaltına alındı.

İSTASYONA MÜHÜR

Marmaris Kaymakamı İsa Küçük, 18 Haziran'da ilçe sahillerinde jet-ski yapılmasının yasaklandığını hatırlatarak, şunları söyledi: ‘‘Su sporlarıyla uğraşanların, müşterilerini tekneyle alıp Keçi Adası ve Aktaş mevkilerine götürüp orada beklemekte olan jetlere bindirmeleri, yasalara göre sahilden 200 metre, bizim kararımıza göre de 500 metre uzakta olmaları gerekiyor. Karar bütün su sporları istasyonlarına tebliğ edilmişti. Bu olayda jet-skinin kiralandığı Barbaros Yücel, karara uyacağını bildirmesine rağmen uymamış. Biz de bu kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. İstasyonunu da mühürledik.’’


Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False