GeriGündem man Booker Ödülü 'Vejetaryen'in oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

man Booker Ödülü 'Vejetaryen'in oldu

man Booker Ödülü 'Vejetaryen'in oldu

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un da kısa listesinde yer aldığı, dünyanın en saygın edebiyat ödüllerinden Uluslararası Man Booker Ödülü’nü ‘The Vegetarian’ romanıyla Güney Koreli yazar Han Kang ve çevirmeni Deborah Smith kazandı. Kitabın yazar ve çevirmeni, 50 bin poundluk ödülü eşit olarak paylaşacak.

‘Kafamda Bir Tuhaflık’ romanıyla Orhan Pamuk ve ‘Napoli Dörtlemesi’ adlı kitabıyla tanınan İtalyan yazar Elena Ferrante ödülün en güçlü adayları arasında gösteriliyordu. Çinli Yan Lianke, Angolalı José Eduardo Agualusa ve Avusturalyalı Robert Seethaler de kısa listeye kalan yazarlardandı.

SONBAHARDA TÜRKÇEDE
Londra’daki Victoria & Albert müzesinde düzenlenen ödül törenindeki konuşmasında Kang, “Ödülü almak, çevirmenim Deborah’la dostluk kurmak benim için çok kıymetli. Bu kitap ve ödül bana birçok şey kazandırdı” dedi.

Vejetaryen olmaya karar veren sıradan bir kadının hayatını ve aldığı bu kararla ailesinin kendisine yaptığı baskıyı anlatan ‘The Vegetarian’ romanı, sonbaharda APRIL yayınları tarafından Türkçede yayımlanacak.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False