GeriGündem Mahkemelik oluyorlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mahkemelik oluyorlar

Mahkemelik oluyorlar
refid:21234263 ilişkili resim dosyası

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, kaçırılmasıyla ilgili olarak bazı iddialarda bulunan AK Partili Şamil Tayyar'a ''Kendisini Ulu Divan'a havale ediyorum. Ulu Divan, Pir Sultan'ın kullandığı bir kavramdır. Başka bir şey söylemeyeceğim. Ağzımı mı bozayım yani'' tepkisini gösterdi. Tayyar da Aygün'ün bu sözlerine Twitter'dan yanıt verdi. Tayyar savcıları göreve çağırdı.

İŞTE HÜSEYİN AYGÜN'ÜN AÇIKLAMALARI / WEB TV

ANKARA'DAN 'ACİL GEL' TELEFONU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, PKK'lılar tarafından kaçırılan ve 48 saat sonra serbest bırakılan CHP Millietvekili Hüseyin Aygün'ü aradı. Kılıçdaroğlu Aygün'e "Hemen Ankara'ya gel" dedi.  Bu telefon üzerine Aygün Ankara'ya gidiyor.   

 AYGÜN AİLESİYLE BÖYLE BULUŞTU / FOTO GALERİ

"PERŞEMBE AÇIKLAMA YAPACAĞIM" DEMİŞTİ

Aygün, dün yaptığı basın toplantısında Perşembe günü savcıya ifade vereceği açıklamış, “Perşembe savcıya ifade vermeye gideceğim, gitmezsem ayıp olur” demişti.

SAVCIYA İFADE VERECEK 

ULU DİVAN NE DEMEK?

Ulu Divan Alevi geleneğinde sıkça kullanılan bir deyim.... Daha çok haksızlığa uğrayanların kullandığı bir cümle olan 'Ulu Divan' Alevi inancında erenler makamı olarak kabul edilir.

Ulu Divan, öbür dünyada hesaplaşmak, haklı ile haksızın öbür dünyada yerini bulması anlamında kullanılıyor.

AK PARTİLİ ŞAMİL TAYYAR'A CEVAP

Hüseyin Aygün kaçırılmasıyla ilgili olarak bazı iddialarda bulunan AK Partili Şamil Tayyar'a da ''Kendisini Ulu Divan'a havale ediyorum. Ulu Divan, Pir Sultan'ın kullandığı bir kavramdır. Başka bir şey söylemeyeceğim. Ağzımı mı bozayım yani'' diyerek tepkisini gösterdi.

TAYYAR, AYGÜN'E TWITTER'DAN CEVAP VERDİ

AK Partili Tayyar, Aygün'ün ''Onu Ulu Divan'a havale ediyorum'' açıklamasına Twitter'dan yanıt verdi. Savcıları göreve çağıran Tayyar, ''Hüseyin Aygün'ün şahsıma ilişkin "Ulu Divana havale ediyorum" açıklaması, öç almaya yönelik açık tehdittir, savcıları göreve çağırıyorum'' dedi.

Mahkemelik oluyorlar


AYGÜN: CEVAP VERMEYE GEREK DUYMUYORUM

Tayyar'ın Twitter'dan yanıtını gören Aygün, gazetecilerin bu yöndeki sorularına ''Cevap vermeye gerek duymuyorum'' cevabını verdi.

'İYİ BİR CHP'LİYİM'

Aygün, salıverilmesi sonrasında yaptığı açıklamalara yönelik CHP'den bazı tepkilerin geldiği yönündeki değerlendirmelere ise ''Ben iyi bir CHP'liyim'' karşılığını verdi.

HÜSEYİN AYGÜN CHP'LİLERLE BULUŞTU / FOTO GALERİ

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False