Mahkemeden öteki kadın yorumu: Saygısızca ve ahlaksızca

Güncelleme Tarihi:

Mahkemeden öteki kadın yorumu: Saygısızca ve ahlaksızca
Oluşturulma Tarihi: Şubat 26, 2016 12:11

DİYARBAKIR’da aldatılan bir kadına, eşi ve sevgilisinin sevişme görüntülerini internette yaydığı ve fotoğraflarını kadının yaşadığı binanın girişine astığı gerekçesiyle 5 ay hapis cezası verildi. Cezayı erteleyen mahkeme aldatan kadının, aile bütünlüğüne karşı ’saygısızca ve ahlaksızca’ sergilediği hareketlerle sanıkta ağır elem oluşturduğunu belirtti.

Haberin Devamı

Bağlar İlçesi’nde yaşayan 31 yaşındaki R.K., 2014 yılında evli olduğunu bildiği 32 yaşındaki İ.D. ile ilişki yaşamaya başladı.

Sık sık genç kadının evinde buluşan iki sevgili, fantazi olması için sevişmelerini cep telefonu kamerasına kaydetti. Görüntüleri CD’ye aktararak cebine koyan İ.D. daha sonra resmi nikahlı eşi 32 yaşındaki M.D.’nin evine gitti. Eşinin cebini karıştırırken CD’yi bulan M.D. görüntüleri izleyince şoke oldu.

MANEVİ TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Görüntüleri izledikten sonra eşinin sevgilisi R.K.’nın evine giden M.D., kadını evinde bulamayınca CD’yi evin kapısından içeri attı. M.D. daha sonra avukatı İbrahim Halil Gökalp aracılığı ile eşinin seviştiği kadın hakkında 50 bin liralık tazminat davası açtı.

ÖTEKİ KADIN DA ŞİKAYETÇİ OLDU

Bunun üzerine R.K. de savcılığa başvurarak, M.D.’nin sevişme görüntülerini internette yaydığı ve fotoğraflarını oturduğu binaya astığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Soruşturma başlatan savcılık, 3 çocuk annesi M.D. hakkında 'özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek' suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

Haberin Devamı

Diyarbakır 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanan M.D. savunmasında, "Eşim evliliğimiz devam ederken bu kadınla yaşamaya başladı. Ben bu kayıtların bulunduğu CD’yi buldum. Kaydı bizzat eşim yapmış. Kadının haberi varmış. Ben CD’yi bulunca kendisiyle görüştüm. Eşimle ilişkisini inkar etti. Bunun üzerine CD’yi kapılarının altından attım" dedi.

''EŞİ İLİŞKİMİZİ BİLİYORDU''

İfadesi alınan R.K. ise şüphelinin kocası ile 7 yıldan bu yana ilişki yaşadığını belirterek, "Bu birliktelikten 5 yaşında bir kızım var. Evli olduğunu biliyordum. Eşi ilişkiyi biliyordu. Bu görüntü benim rızamla çekildi. Ancak görüntüleri sildiğini söylemişti. Sanık bu görüntüleri ele geçirmiş. İ.D. boşanma davası açtıktan sonra sanık bu görüntüleri koz olarak kullandı ve internette yaydı. Oturduğum evin duvarına fotoğraflarımızı astı. Görüntüleri komşularıma bile gösterdi" diye konuştu.

CEZAYA TAHRİK İNDİRİMİ

Kararını açıklayan mahkeme, sanık M.D.’nin 'özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçundan 2 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, suçun tahrik altında işlendiği gerekçesiyle cezayı 5 aya düşürdü ve erteledi.

Haberin Devamı

Gerekçeli kararını açıklayan 3’üncü Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Necdet Vural, R.K.’nın, resmi nikahlı olduğunu bilmesine rağmen İ.D. ile cinsel birliktelik yaşayıp, bunun kameraya kaydedilmesine rıza gösterdiği, böylece ortaya çıkan sonuca zemin hazırladığı kaydetti. Hakim Vural, R.K.’nın aile bütünlüğüne karşı ’saygısızca ve ahlaksızca sergilediği hareketlerle sanıkta ağır elem oluşturduğunu’ vurgulandı.

M.D.’nin avukatı İbrahim Halil Gökalp, karara Ağır Ceza Mahkemesi’nde itiraz etti.

M.D.’nin, öteki kadın R.K. hakkında açtığı 50 bin liralık manevi tazminat davası ise sürüyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!