Mağdurun cezası saldırgandan fazla

Silahlı saldırıda ayağından yaralanan Galatasaraylı eski futbolcu Savaş Demiral hakkında ruhsatsız silah taşımak suçlamasıyla dava açıldı. Demiral'a bir yıl, saldırganlara 6 ay hapis cezası isteniyor.

Bakırköy - Galatasaray'ın eski futbolcusu 'Büyük Savaş' lakaplı Savaş Demiral hakkında ruhsatsız silah taşımak suçundan dava açıldı. Önümüzdeki günlerde Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak olan Demiral hakkında bir yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Ayağından vuruldu

Savaş Demiral, iki ay önce, bacanağı Bedri Korlu'dan alacağını tahsil etmeye çalışan Bilhan Karakaya'nın silahlı saldırısına uğramış ve ayağından yaralanmıştı. Olayla ilgili soruşturma başlatan Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, Savaş Demiral'ın üzerinde silah taşıdığını ve bu silahın saldırı sırasında Bilhan Karakaya'nın adamı Cengiz Oğuz Akdemir tarafından gaspedildiğini saptadı. Konya'dan bulundurma ruhsatı alınan silahın kanuna aykırı şekilde taşındığını belirleyen savcılık Demiral hakkında dava açtı.

Soruşturma sırasında, ifadesi alınmak üzere, polis eşliğinde Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'na getirilen Demiral olayda mağdur olduğunu ve Adli Tabip'ten 10 günlük rapor aldığını belirtmişti.

Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde önümüzdeki günlerde başlayacak olan davada Savaş Demiral hem silahlı saldırının mağduru olarak yer alacak hem de sanık olarak yargılanacak. Demiral'ın ruhsatsız silah taşımak suçundan bir yıla kadar, diğer sanıklar Bilhan Karakaya ve Cengiz Oğuz Akdemir'in ise müessir fiil suçundan 6 ay hapisleri isteniyor.

Savaş Demiral’ın adı bir süre önce NATO Boru Hattı'ndan akaryakıt çalınması olayına da karışmıştı.

Haberle ilgili daha fazlası: