GeriGündem Maden ocağında göçük: 1 ölü, 3 yaralı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Maden ocağında göçük: 1 ölü, 3 yaralı

ZONGULDAK'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait maden ocağında meydana gelen göçükte toprak altında kalan 4 işçiden 26 yaşındaki Harun Sasa, hastaneye kaldırdıktan hemen sonra öldü.

Sasa'nın, hastaneye kaldırılırken sedye üzerinde çekilen fotoğrafı hayatı son bakışı oldu. Diğer 3 işçi tedavi altına alındı.

Olay, saat 11.00 sıralarında TTK'ya bağlı Karadon Müessesesi'ne ait 3'üncü ocakta eksi 360-460 kodunda meydana geldi. İşçilerin malzeme aktarımı yaptığı sırada tavan çökmesi sonucu göçük meydana geldi. Tavandaki toprakta oluşan oynamayı hisseden 28 yaşındaki Şenol Fidan ile 26 yaşındaki Volkan Çorbacı bölgeden uzaklaşırken, Harun Sasa ve 26 yaşındaki Vural Çanakçı göçük altında kaldı. Fidan ve Çorbacı hafif sıyrıklarla göçük altında kalmaktan kurtulurken, yapılan çalışmalar sonucu Çanakçı ve Sasa da kısa sürede göçük altından çıkarıldı. Ambulanslar ile Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldıran yaralılardan Harun Sasa tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Durumları hafif diğer işçiler Vural Çanakçı, Volkan Çorbacı ve Şenol Fidan müşahade altına alındı.

Harun Sasa'nın hastaneye götürülürken sedye üzerinde çekilen fotoğrafı hayata son bakışı oldu. Durumu hafif olan yaralılardan Volkan Çorbacı, hastane önüne çıkarak ölen arkadaşı için gözyaşı döktü. Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ramazan Denizer ve yönetim kurulu üyeleri, eli yüzü kömür karası olan Çorbacı'yı teselli etmeye çalıştı. Çorbacı, daha sonra yeniden müşahade odasına götürüldü.

Genel Maden İşçileri Sendikası Mali Sekreteri Muharrem Sarıçam, “Yerin 360- 460 kodunda malzeme taşındığı sırada göçük meydana gelmiş. Ağır yaralı çıkarılan arkadaşımızı kurtaramadık. Çok üzgünüz. Madencinin kaderi bu” diye konuştu. Soruşturma sürüyor.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False