GeriGündem LPG isyanı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

LPG isyanı

Geçen hafta LPG yüklü tankerin patladığı istasyonun yeniden açılacağını duyan semt sakinleri sokağa indi. Elleri pankartlı yaklaşık 500 kişi ‘‘Bombaya hayır’’ diyerek yolu trafiğe kapattı.

BAHÇELİEVLER'de geçen hafta otogaz istasyonunda meydana gelen patlamadan sonra aynı istasyonun tekrar açılması için yapılan çalışmaları protesto eden yaklaşık 500 kişilik mahalle sakini, Mahmutbey Yolu'nu 1 saate yakın trafiğe kapattı. Kocasinan Merkez Mahallesi'nde bulunan Kral Otogaz İstasyonu'nda geçtiğimiz salı sabahı saat 05.30 sıralarında sızan LPG'nin patlaması sonucu büyük bir korku yaşanmıştı. Olayda tanker sürücüsü Hacı Bayram Güden ağır yaralanarak hastaneye kaldırılırken, semt sakinleri arasında da büyük panik yaşanmıştı.

Şikáyetle ilgilenmediler

Patlamadan sonra Bahçelievler Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne, Kaymakamlığa başvurduklarını belirten semt sakinleri, hiçbir kuruluşun şikáyetleriyle ilgilenmediğini ve istasyonun yeniden faaliyete geçmesi için çalışmaların sürdüğünü belirterek, dün sabah 10.00'da toplandı. Mahalle sakinleri adına okunan bildiride otogaz istasyonunun Kazım Beyazıt Özürlüler Okulu, Kocasinan İlköğretim Okulu ve semt pazarının çok yakınında kurulu olduğu belirtilerek tehlikenin büyüklüğüne dikkat çekildi. Pankartlar taşıyan ve ‘Mahallemizde bomba istemiyoruz’, ‘Yetkililer nerede biz buradayız’ diye slogan atan grubun eylemi yaklaşık 1 saat sürdü. Olay yerine sevk edilen polislerin ikna etmesiyle, kalabalık olaysız şekilde dağıldı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False