GeriGündem Logitech’in süper fareleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Logitech’in süper fareleri

Logitech’in süper fareleri
refid:5123946 ilişkili resim dosyası

Logitech, PC kullanımında devrim yaratan iki yeni yüksek performanslı faresini tanıttı. Logitech MX Revolution kablosuz lazer fare ve Logitech VX Revolution kablosuz notebook lazer fare, bilgisayar kullanımında yeni bir deneyim sunuyor. Yeni fareler ile yedi saniye içinde tek dokunuşla 10.000 satır taranabilirken geleneksel bir farede aynı alan yedi dakika ve 500 dönüşle gerçekleştiriliyor.

Logitech’in yaptığı yeni bir araştırma, kullanıcıların bilgisayarlarında aynı anda ortalama altı uygulamanın açık olduğunu ve 50 saniyede bir yeni bir pencere açıldığını ya da aktif pencerenin değiştiğini ortaya koyuyor. Araştırmada farelerin kaydırma tekerleklerinin günde sekiz saat yaklaşık sekiz metre kadar hareket ettirildiği belirtiliyor.

 

Her iki farede de bulunan MicroGear Precision Scroll Wheel yedi saniyeye kadar “free-spin” ve tek bir hareketle yüzlerce sayfa tarama özelliği ile kaydırma verimliliği sağlıyor. Ayrıca; One-Touch Search sayesinde kullanıcılar Web sayfası ya da dokümanda seçtikleri herhangi bir kelimenin ya da terimin arama sonuçlarına tek bir tıkla İnternet’te ulaşabiliyorlar. Ergonomik tasarımları ile muhteşem bir rahatlık sunan yeni fareler neredeyse ellerin birer parçası haline geliyor.

 

Yeni tekerlekler

 

MicroGear Presicion Scroll Wheel iki farklı yönde yönetim sağlıyor. Mükemmel “free-spin” modu sayesinde kullanıcılar uzun dokümanlarını istedikleri gibi hızlı bir şekilde takip edebiliyorlar. Tek bir dokunuşla, yedi saniye içerisinde Microsoft Excel dokümanının 10.000 satırı taranabilirken geleneksel bir farede aynı alan yedi dakika ve 500 dönüşle (spin) gerçekleştiriliyor. Yeni tekerlekte bulunan gelişmiş “clik-to-click” kaydırma (scroll) seçeneği kullanıcıların listeleri, slaytları ya da özel görüntülerinde tam bir yönetim sağlıyor.

 

Perakende İşaretleme Cihazları Ürün Pazarlama Başkan Yardımcısı Ashish Arora, “Free-spin kaydırma tekerliği ile Logitech, daha önceden uzun dokümanlarda sürekli işaret parmağını kullanmak zorunda kalan kullanıcılara çözüm sunuyor. Her bir uygulamada farklı yönetim türleri söz konusu. Tekerlek sofistike yapısı ile birlikte free-spin ve click-to-click kaydırma modları arasında değiştirilebiliyor. Yeni tekerleği deneyen herkes bir daha eskisine dönmeyeceğini belirtiyor.” dedi.

 

One-Touch Search (Tek Dokunuşla Arama)

 

Mükemmel yönetim özelliğiyle One-Touch Search, Yahoo Live Words ya da Google gibi arama uygulamalarıyla kullanılabiliyor. Herhangi bir dokümanda ya da Web sayfasında seçilen bir kelime ya da terim için, kaydırma, tekerleğin altındaki One-Touch Search düğmesinin tıklanmasıyla otomatikman Web ya da bilgisayar sitesinde arama başlatılabiliyor.

False