GeriGündem Libya operasyonuna ilk itiraz Rusya'dan
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Libya operasyonuna ilk itiraz Rusya'dan

Libya operasyonuna ilk itiraz Rusya'dan
refid:17319157 ilişkili resim dosyası

Rusya, Batılı güçlerin Libya'ya askeri operasyon başlatma kararını üzüntüyle karşıladığını açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aleksandr Lukaşeviç yaptığı yazılı açıklamada, "Bir dizi ülkenin hava kuvvetleri, 19 Mart'ta Libya'ya karşı askeri  eylemlere başladı. Moskova, bu askeri eylemi üzüntüyle karşılamaktadır" dedi.

Lukaşeviç ayrıca Libya'da en kısa sürede ateşkes yapılması için çağrıda bulundu.  

Bakanlık Sözcüsü, "Dökülen kanın en kısa sürede durması ve ülkedeki iç çatışmanın kalıcı bir biçimde çözümlenmesi için Libyalıların birbirleriyle diyalog kurmaları gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

GATES RUSYA GEZİSİNİ ERTELEDİ 

Bu arada, üst düzey bir Washington yetkilisi, ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in Rusya'ya yapacağı ziyareti Libya'daki gelişmeleri takip etmek amacıyla son dakikada ertelediğini duyurdu.

Morrell, "Gates, Libya'daki gelişmeleri Washington'dan izleyebilmek için ziyaretini erteledi" dedi. Gates'in Cumartesi günü Rusya'ya doğru hareket etmesi, St. Petersburg ve Moskova'da üç gün boyunca temaslarda bulunması bekleniyordu.

Morrell, Gates'in ziyaretinin en az 24 saat ertelendiğini belirtti.

ALMANYA'DAN VE VENEZÜELLA'DAN DA TEPKİ VAR

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Alman güçlerinin operasyona katılmayacağını belirtirken, Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez operasyonu "sorumsuzluk" olarak nitelendirdi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False