GeriGündem LGS ikinci nakil tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

LGS ikinci nakil tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS ikinci nakil tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
Abone Olgoogle-news

Milli Eğitim Bakanlığınca LGS kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi için tercih süreci tamamlandı Yerleştirmeye esas ikinci nakil başvuru sonuçlarının duyurulmasıyla merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak. Peki, LGS ikinci nakil tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi için 5 Ağustos'ta başlayan tercih süreci tamamlandı. İşte, konuya ilişkin tüm ayrıntılar...

MEB tarafından liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için ilki hafta başında tamamlanan nakil yerleştirme sürecinin ikincisi, bugün 17.00 itibarıyla sona erdi.

Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları, 10 Ağustos Cumartesi duyurulacak. Böylece merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak.

Daha sonra hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül'de yerleştirme süreci tümüyle sona erecek.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle