GeriGündem Lecce vatandaşlığı verildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lecce vatandaşlığı verildi

Lecce vatandaşlığı verildi
refid:14807012 ilişkili resim dosyası

Yönetmen Ferzan Özpetek'e, son filmi "Serseri Mayınlar"ı çektiği İtalya'nın güneyindeki Lecce kentinden fahri vatandaşlık verildi.

Lecce Belediye Meclisi, "Serseri Mayınlar filminde kentin güzelliğini anlattığı" için, oy birliği ile Özpetek'e kentin fahri vatandaşlığının verildiğini açıkladı.

Yönetmen Özpetek, Lecce Belediyesinin bulunduğu Carafa Sarayı'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, "Lecce'nin güzellikleri arasında filmimi çekmek, benim için çok başarılı bir aktörle çalışma şansını elde etmek gibi bir şey oldu" dedi. Lecce'yi, artistik güzelliğinin yanı sıra insanlarının iyi karakterlerinin "özel yaptığını" söyleyen Özpetek, Türkiye'de filmi gören birçok kişinin, kendisine "ölmeden önce Lecce'yi görmeliyim" dediğini anlattı.

Lecce Belediye Başkanı Paolo Perrone de "Ferzan, herkesin değer verdiği, büyük sinemasına hayran olduğu biri. Onu yakından tanıdıkça aynı zamanda çok derin bir insani yanının, büyük cömertliğinin olduğunun da farkına vardım. Filmini Lecce'de çekerek, bu filmin dünyada gittiği her yerde kentimize ve topraklarımıza da popülerlik sağladı. Lecce ile Ferzan arasında olağanüstü bir aşk doğdu ve sonuçta Lecce Ferzan'a, Ferzan da Lecce'ye çok şeyler verdi" sözleriyle duygularını anlattı.

Ferzan Özpetek'in, filmiyle ilgili verdiği her demeçte Lecce'yi anlattığını ve kenti övdüğünü kaydeden Belediye Başkanı Perrone, Türk yönetmen sayesinde Lecce'nin imajına büyük bir katkı sağlandığını vurguladı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False