GeriGündem Lazerle sünnet dramı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lazerle sünnet dramı

Kandan korktuğu için ailesinin Özel Umut Hastanesi'nde lazerle sünnet ettirdiği 8 yaşındaki D.'nin cinsel organının ucu çürüdü. Talihsiz çocuğun anne ve babası, lazer ışınını fazla verdiği gerekçesiyle operasyonu gerçekleştiren doktordan davacı oldular.

KARTAL'da, kandan korkan 8 yaşındaki D. I.'nın Özel Umut Hastanesi'nde lazer yöntemiyle sünnet edilmesinden sonra cinsel organının ucunu kaybetmesi üzerine ailesi ameliyatı yapan doktor hakkında suç duyurusunda bulundu. Geçtiğimiz ay görülen davada mahkeme heyeti delillerin toplanması ve sanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

CİNSEL ORGANI ÇÜRÜDÜ

Kartal, Rahmanlar Doğu Caddesi 51/A'da oturan I. ailesi 1998 yılında 8 yaşındaki oğulları D.'yi, lazer yöntemiyle ağrısız ve kansız sünnet ettirmek için Kartal özel Umut Hastanesi'ne götürdü.

Operatör Dr. Ömer Faruk Kayıkçı tarafından lazer yöntemiyle sünnet edilen D.'nin cinsel organının ucu, ameliyat sırasında yanınca bir süre sonra çürümeye başladı. Talihsiz D., doktorların tedavisine rağmen organının bu bölümü kaybetti. Bunun üzerine baba Erdoğan I. ve Safiye I. Kartal Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak doktor hakkında suç duyurusunda bulundu. Ameliyatı gerçekleştiren Dr. Ömer Faruk Kayıkçı hakkında ‘‘tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu fiziksel zarar verme’’ suçundan dava açıldı.

Bir toptancıda işçi olarak çalışan baba Erdoğan I., ‘‘Lazer yöntemiyle sünnetten 3 gün sonra oğlumun cinsel organının ucunda morluklar meydana geldi. Hemen tekrar Umut Hastanesi'ne götürdüm. Bana olayın normal olduğunu söylediler. Bir kaç gün pasumana gittik. Ardından oğlumu hastaneye yatırmak istediler. Yaklaşık 2 hafta hastanede yattı. Ancak düzelme olmadı ve cinsel organın uc kısmını kaybetti. Üstelik boyu da kısaldı.’’ dedi. Haydarpaşa Numune ve Şişli Etfal Hastanesi'nden gelen cerrahlar tarafından da ameliyata alınan talihsiz çocuğun cinsel organı tüm çabalara rağmen eski haline getirilemedi.

IŞIN FAZLA VERİLDİ

Bir düğün salonunda müdür olarak çalışan ancak bu olay yüzünden işinden ayrılmak zorunda kaldığını belirten anne Safiye I. da, lazer ışınının fazla verilmesi yüzünden çocuğunun organının çürüdüğünü, bu nedenle doktordan davacı olduklarını söyledi. Acılı anne, ‘‘Oğlum kandan korktuğu için lazeri tercih ettik, başımıza bunlar geldi. Şişli Etfal Hastanesi'nin Plastik Cerrahi Bölümü'nde 18 yaşından sonra penis ucu yapılabileceğini söylediler. Çocuğumun istikbali karardı. Kimseden para beklemiyoruz, çocuğumuzun geleceğini kurtarmalarını istiyoruz.'' dedi.Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False