KYK burs başvuruları başladı! KYK bursları ne zaman yatacak?

KYK burs başvuruları başladı KYK bursları ne zaman yatacak

KYK burs başvurularının başlamasıyla birlikte bu kez de başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ve KYK burslarının ne zaman ödenmeye başlanacağı merak konusu oldu. Peki, KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK bursları ne zaman ödenecek?

Haberin Devamı

Öğrencilerin gündeminde yer alan KYK burs başvuru sonuçları herhangi bir aksaklık olmaması halinde gelecek ay açıklanacak. KYK kredi ve bursları için ödemeleri birkaç ay sonra hesaplarında görebilecek olan öğrenciler, bu tarih hakkında detayları merak ediyor. Peki, KYK burs başvurusu için sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte, KYK kredi ve bursları ne zaman yatar sorusunun cevabı ile birlikte tüm detaylar...

KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK burs ve kredi başvuru sonuçları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden açıklanacak. Geçtiğimiz yıl başvuru 15 Ekim tarihinde gerçekleştirilmiş ve sonuçlar 13 Kasım tarihinde açıklanmıştı. Bu bilgiler ışığında bu yıl KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının 15 Kasım tarihinde açıklanması beklenmektedir.

KYK BURSLARI NE ZAMAN YATAR?

Haberin Devamı

KYK bursları, öğrencilerin burs veya kredi almaya hak kazanmasının ardından bankamatik kartlarının basılmasıyla birlikte hesaplara yatırılacak. Bu süreç, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yılın ilk ayına, yani Ocak 2020'ye denk gelecek. 

Öğrenciler, kartlarının ne zaman, hangi şubeye geleceğini ise ilerleyen günlerde aşağıdaki sorgulama ekranından öğrenebilecek.

BANKAMATİK KARTINIZIN DURUMUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrenim desteği almaya hak kazanan öğrenciler, kendilerine tahsis edilen burs ya da krediyi TC Kimlik Numarasının son hanesine göre ayın 6'sı ve 10'u arasında alabilecek. 

Buna göre, TC Kimlik Numarasının son hanesi 0 olanlar her ayın 6'sında, 2 olanlar her ayın 7'sinde, 4 olanlar her ayın 8'inde, 6 olanlar her ayın 9'unda, 8 olanlar her ayın 10'unda ücretlerini alabilecek.

KYK BURSLARI ÖNCESİNDE TAAHHÜTNAME ONAYI GEREKECEK

KYK burs başvuru sonuçları sonrasında öğrenciler için taahhütname onayı gerekecek. Taahhütname onayını gerçekleştirmeyen öğrenciler, burs ya da kredi alma hakkına sahip olamayacak.