GeriGündem KYK burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı... KYK burs başvuru sonuçları sorgulama ekranı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KYK burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı... KYK burs başvuru sonuçları sorgulama ekranı

KYK burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı... KYK burs başvuru sonuçları sorgulama ekranı

KYK burs ve kredi başvuru sonuçları milyonlarca öğrenci tarafından büyük bir merakla bekleniyordu. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 2018-2019 eğitim öğretim yılı burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı. Öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatlarına büyük katkı sağlayacak KYK burs ve krediler https://sonuc.kyk.gov.tr/ adresinden sorgulanabiliyor. İşte, KYK burs başvuru sonuçları sorgulama ekranı.

2018-2019 öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına yerleşmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencilerinin, burs ve kredi başvurularının sonuçları açıklandı.

Öğrenciler, burs ve kredi sonuçlarına "https://sonuc.kyk.gov.tr/" adresinden ulaşabilecek. Ayrıca 18 Kasım’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütname onayının yapılması gerekiyor İşte, KYK burs ve kredi başvuru sonucu sorgulama ekranı...

Bilgi: Şu an sonuç sorgulama ekranında yoğunluktan dolayı zaman zaman gecikmeler yaşanıyor.. 

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

KYK'nın burs ve kredi hizmetinden yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri 21 Ekim'e kadar başvurularını tamamlamıştı. Öğrencilerin günler süren heyecanlı bekleyişi son buldu. KYK burs ve kredi sonuçları "https://sonuc.kyk.gov.tr/" internet adresinden ilan edildi. Adaylar, gerekli bilgileri girerek kendilerine ait burs ve kredi başvuru sonucunu görüntüleyebilir.

SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖNCELİKLİ OLARAK BURS VERİLEN ÖĞRENCİLER

Şehit, gazi çocukları, anne ve babası vefat edenler, tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınan sağlık kurulu raporu ile yüzde 40 ve üzerinde engelli olduğunu belgelendirenler, lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar, Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar ve milli sporcular KYK bursundan öncelikli olarak faydalandı. 

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

 

Son 24 saatte ne oldu? (13.11.2018) 2İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False