GeriGündem KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor? KYK tarih bilgisini paylaştı mı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor? KYK tarih bilgisini paylaştı mı?

KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor? KYK tarih bilgisini paylaştı mı?

KYK burs başvuruları ne zaman sorusu, üniversite sıralarına oturan öğrencilerin maddi kaynak için yaptığı araştırmalar arasında yer almaya devam ediyor. KYK burs başvuruları aracılığıyla Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun olumlu değerlendirmesini bekleyecek olan öğrenciler, kurumun internet sitesini yakından takip ediyor. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman ve nasıl yapılacak? İşte, konuyla alakalı merak edilen bazı detaylar

KYK burs başvuruları için büyük heyecan devam ediyor. Kredi ve yurtlar Kurumu tarafından her yıl milyonlarca öğrenciye destek sağlayan KYK bursları için geri sayım başladı. KYK burs başvurularının başlamasını bekleyen öğrenciler, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun resmi internet sayfasını sürekli ziyaret ediyorlar. Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun açacağı KYK burs ve kredi başvuru ekranı henüz yayınlanmadı. Başvuru ekranı yayınlanır yayınlanmaz haberimizden öğrenebilirsiniz.

KYK BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

Kredi Yurtlar Kurumu tarihle ilgili net bir bilgilendirmede bulunmadı. KYK burs başvuruları için geçtiğimiz sene baz alındığında, başvuruların 2-6 Ekim tarihinde başlayacağı öngörülebilir.

Ancak Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun açacağı KYK burs ve kredi başvuru ekranı henüz yayınlanmadı. Başvuru ekranı yayınlanır yayınlanmaz bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

KREDİ VE BURS BAŞVURULARI

Burs ve öğrenim kredisi müracaatında bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Kurum tarafından kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırmaktadır. Beyanlarının doğru olmadığı tespit edilenlerin ise burs ve öğrenim kredisi hakkı iptal edilmektedir.

Öğrencilerin, İnteraktif müracaatlarını yaparken her alanı dikkatlice incelemeleri, konuyu tam olarak kavradıktan sonra ilgili alanları cevaplanmaları gerekmektedir.

Hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı beyanda bulunma burs ve öğrenim kredisi alımını engellemektedir.

Evli olan öğrenciler ise sosyo-ekonomik durumları ile ilgili olarak eşlerinin sosyo-ekonomik bilgilerini ve çocuklarını beyan etmek zorundadırlar.

Öğrenciler, müracaatların bitim tarihinden itibaren öğretim durumunda meydana gelen değişiklikleri, müracaat tarihinin bitimini takip eden 30 gün içinde Kuruma durumunu anlatan bir dilekçe ile bildirilmesi gerekli ise belgelemesi halinde değişiklikler değerlendirmede dikkate alınacaktır.

Burs ve öğrenim kredisi müracaat sonuçları muhtemelen kasım Sonu veya aralık ayları içerisinde belli olmakta ve Kurumun web sayfasında ilan edilmektedir.

Ayrıca, öğrencilerin ev adreslerine herhangi bir tebligat yapılmamakta olup sadece burs veya öğrenim kredisi kazanan öğrencilerin Kuruma vermiş oldukları elektronik posta adreslerine bilgi gönderilmektedir. Bu yüzden elektronik posta adresinizi başvuruda yazar iken doğru yazıp yazmadığınızı kontrol ediniz.

İLK DEFA BURS ALACAK ÖĞRENCİLERİN YAPACAKLARI İŞLEMLER

Burs/öğrenim kredisi müracaatları, Kurumun kyk.gsb.gov.tr web adresinden kabul edilmektedir.

Burs / öğrenim kredisi müracaatında bulunan öğrencilerden sadece öncelik belgesi istenilmektedir. Diğer beyan edilen bilgilere dair belgeler ise istenmemekte olup, beyan edilen bilgilere ait kontroller ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından web ortamında veya manyetik ortamda alınarak, yapılmaktadır. İstenilen belgeler Kurumun kyk.gsb.gov.tr adresinde ilan edilmektedir.

SOSYAL MEDYAYA KONU OLDU

melisa şahin‏ @melisasahin08
Daha fazla
@GSB_KYK artık kredi ve burs başvuru tarihini açıklayın lütfen ya

Duru‏ @itsbazingabitch
Daha fazla
Bu kyk burs başvuruları başlayana kadar ben mezun olurum sanırım

bengü 🎈‏ @BengusuPolat
Daha fazla
KYK burs başvurularını okul bittikten sonra başlatacak diye korkmaya başladım.

C1MEY‏ @canondeeer
Daha fazla
KYK Burs başvurusu ne zaman başlıyor?

Muallim‏ @fidanhaci
Daha fazla
Kredi ve burs başvuruları ne zaman yapılacak?

Sergen Yılmaz‏ @SergenYlmz
Daha fazla
Yüksek Lisans burs başvuru tarihleri nezaman açiklanir ?

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False