GeriGündem Kurtarıcı formül 18 Nisan'da çıkacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kurtarıcı formül 18 Nisan'da çıkacak

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Başbakan Mesut Yılmaz, Sinop'ta bir günde 300 trilyon liralık yatırımların temellerini attılar. Yılmaz, Türkiye'nin geleceğinin parlak olduğunu belirterek, ‘‘Ülkeyi kurtaracak formül 18 Nisan seçimlerinden çıkacak’’ dedi.

Doğuş Holding tarafından yapılan Boyabat Barajı ve Hidroelektrik santralinin temelini atmak üzere Sinop'a giden Demirel ve Yılmaz, aynı uçağı kullandılar. Demirel kısa konuşmasında projeyi gerçekleştiren Başbakana ve hükümetine teşekkür etti.

Başbakan Yılmaz ise konuşmasında, 18 aydan beri hükümete destek verdiğini söyleyenlerin aslında kendilerine köstek olduklarını belirtti. ‘‘Devamlı bize çelme taktılar, devamlı arkamızdan hançerlediler’’ diyen Yılmaz, isim vermeden CHP'yi kendilerine zorluk çıkarmakla suçladı. Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘‘Peki düşürdüler de memleket hükümetsiz kalmasın diye bir çözümleri var mıydı? Bir formülleri var mıydı? İşte bir aydan beri görüyorsunuz. Hiçbir çözümleri yoktur. Onlar sadece yıkmayı bilirler. Yıktıklarının yerine neyi koyacaklarını bilmiyorlar. Çünkü onlar siyaseti hizmet yapmak için değil, siyaseti, nutuk atmak, boş laf etmek, hayali vaatlerle milleti aldatmak için yaparlar. Zaten yapılan hizmetlerin hiçbirinin altında da onların imzaları yok.’’

Yılmaz, 17 ayda 155 enerji projesini hayata geçirdiklerini de söyledi.

Berna Hanım'a alerji tedavisi

Başbakan Mesut Yılmaz'ın eşi Berna Yılmaz, akut allerjik reaksiyon şikayetiyle önceki gün Amerikan Hastanesi'ne yatırıldı. Berna Yılmaz'ın tedavisini üstlenen, Kalp Damar ve İç Hastalıkları uzmanı Dr. Sinan Özbayrakçı, Berna Yılmaz'ın allerjisinin kontrol altına alındığını, araştırma ve tedavinin ise sürdüğünü açıkladı. Berna Yılmaz, önceki gün Yalova'da temelini kendisinin attığı Milli Piyango Özürlüler Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi'nin açılışına da katılamamıştı. ANAP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan, Berna Hanım'ın hasta olduğunu belirtmişti.False