GeriGündem Kurt Westergaard kimdir? İslam karşıtlığıyla bilinen Kurt Westergaard hakkında bilgiler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kurt Westergaard kimdir? İslam karşıtlığıyla bilinen Kurt Westergaard hakkında bilgiler

Kurt Westergaard kimdir? İslam karşıtlığıyla bilinen Kurt Westergaard hakkında bilgiler

İslam karşıtlığıyla bilinen Danimarkalı karikatürist Kurt Westergaard hayatını kaybetti. Kurt Westergaard’ın uzun süredir hasta olduğu öğrenildi. İslam dünyasını ayağa kaldıran karikatürler çizen Westergaard ölüm tehditleri aldığını açıklamıştı. Peki, Kurt Westergaard kimdir? İslam karşıtlığıyla bilinen Kurt Westergaard hakkında bilgiler...

Hz. Muhammed'i tasvir etmesiyle İslam dünyasında büyük tepki çeken Danimarkalı karikatürist Kurt Westergaand 86 yaşında hayatını kaybetti. Extra Bladet gazetesinin haberine göre, uzun süredir hasta olan Kurt Westergaand uykusunda vefat etti.

1980’li yıllarda muhafazakar görüşlü Jyllands-Posten gazetesi için karikatürler çizmeye başlayan Westergaard, İslam Peygamberi Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatürler çizmesi nedeniyle İslam dünyasının tepkisine neden olmuştu.

2015 yılında Hz. Muhammed karikatürlerini yayınlayan Fransız dergisi Charlie Hebdo da silahlı saldırıya uğramıştı. Yaşanan olayda dergi çizerlerinin de aralarında bulunduğu 12 kişi hayatını kaybetmişti.

Yıllardır tehdit edilen, bu nedenle gözlerde uzak bir şekilde polis koruması altında yaşayan Kurt Westergaard, evli ve 5 çocuk sahibiydi.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False